Jak ozdobić okno od zewnątrz i wewnątrz?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiednia ozdoba okien gwarantuje nie tylko lepszą estetykę, ale również izolację. Przeczytaj, jakie dekoracje okienne wybrać, aby były funkcjonalne i podkreślały styl Twojego mieszkania. 

Parapet 

Parapety mają duże znaczenie w aranżacji mieszkania, dlatego warto zadbać o to, żeby stanowiły eleganckie zwieńczenie okien i pasowały do podłogi oraz mebli w pomieszczeniu. Przy remoncie dobrze jest wymienić parapet na nowy lub okleić stary przy pomocy specjalnej okleiny samoprzylepnej. Obecnie dużą popularnością cieszy się nowoczesny produkt izolacyjny, jakim jest ciepły parapet, który można wykorzystać w nowoczesnym budownictwie pasywnym lub przy termomodernizacji starszych budynków. Ciepłe parapety stanowią bardzo dobrą podporę dla solarki, wyróżniają się przez właściwości izolacyjne, a także chronią przed wodą i wiatrem.

Zasłony, żaluzje czy firany?

Odpowiednio dobrane żaluzje czy rolety zapewniają prywatność i intymność od niepożądanych spojrzeń sąsiadów oraz przypadkowych przechodniów. Żaluzje pozwalają również zaciemnić pomieszczenia, dzięki czemu można zapewnić sobie długi i spokojny sen o każdej porze. Nie należy zapomnieć o tym, że mają one znaczenie ze względu na estetyczny aspekt aranżacji. Warto zadbać o to, aby żaluzje zostały dopasowane do stylu, w jakim zostało utrzymane mieszkanie. Jednolite kolorystycznie oraz metalowe żaluzje są uniwersalne, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w minimalistycznych, nowoczesnych, ale też klasycznych aranżacjach. 

Karnisz 

Delikatne firany uszyte z lekkich i jasnych materiałów przepuszczają do wnętrza światło i dodają aranżacji elegancji. Dodatkowo drobne zmiany wprowadzone przy okazji szybkiego remontu pozwalają lepiej wyeksponować i oświetlić przestrzeń okienną. Korzystając z innowacyjnych rozwiązań, takich jak listwa karniszowa i dopasowane fasety, można stworzyć wyrafinowaną aranżację w stylu klasycznym. Listwa sufitowa umożliwia ukrycie chwytów na zasłony i firanki, a także pozwala na montaż oświetlenia przysufitowego.

Sztukateria styropianowa 

Sztukateria styropianowa ma nie tylko charakter ozdobny, ale przy tym zabezpiecza elewację przed powstawaniem zacieków. Warto pamiętać również o tym, że elewacja podzielona gzymsami lub listwami ułatwia nakładanie tynków strukturalnych. Styropian jest polecany ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne, bezpieczeństwo w montażu i brak pylenia, dzięki czemu nie przeszkadza alergikom. Jest to również materiał atrakcyjny cenowo, dzięki czemu można niewielkim kosztem wprowadzić do wnętrza pięknie zdobione fasety, gzymsy oraz przysufitowe oświetlenie LED. Elegancką sztukaterię styropianową przeznaczoną na elewację zewnętrzną, jak i wewnętrzną, do ozdoby ścian i sufitów pomieszczeń, znajdziesz pod adresem: https://sklep.elhare.pl/Bonie-elewacyjne-c61.

Fot.: Petter Rudwall/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*