Jak pielęgnować ogród z basenem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zbliżające się lato to dobry moment, żeby w Twoim ogrodzie pojawiły się zmiany. To może okazać się prostsze niż myślisz! Zobacz, jak wybrać basen ogrodowy i zadbać o jego otoczenie.

Marzenie o domu z basenem

Jeśli zawsze chciałeś mieć w posiadaniu „filmową” przestrzeń, a w ciągu lata wręcz marzysz o wskoczeniu do chłodnej wody i zrobieniu kilku długości kraulem, to mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Baseny kąpielowe są w zasięgu Twojej ręki! Oczywiście, taki projekt to na pewno pewne wyzwanie logistyczne i budowlane, ale wcale nie tak nieosiągalne, jak mogłoby Ci się wydawać. Firmy takie jak Vivapool od lat pomagają swoim klientom w doborze odpowiedniego kształtu, długości czy głębokości basenu – dzięki temu zyskujesz spersonalizowany, dopasowany do swoich potrzeb produkt, którym możesz cieszyć się przez kolejne sezony.

Odpowiednie zabezpieczenie

Korzystając z komfortu, jaki zapewnia Ci basen, koniecznie pomyśl o odpowiednim zabezpieczeniu. Lato, także w Polsce, to odrobinę podstępna pora roku, która naraża skórę na poparzenia. To właśnie w tym okresie promieniowanie UVB dociera do naszej półkuli w zwiększonej ilości, co może skończyć się nieprzyjemnymi podrażnieniami. Oczywiście, podstawą będzie stosowanie kremów z filtrem, warto jednak zadbać również o zadaszenie basenu. To ochroni Cię przed niekorzystnym wpływem słońca, a wodę – przed częścią mechanicznych zanieczyszczeń.

Nieproszeni ogrodowi lokatorzy

Kolejną ważną kwestią jest ochrona przed gryzoniami, pajęczakami i owadami. Jeśli w Twoim ogrodzie lub domu znajdują się siedliska myszy lub szczurów, powinieneś pomyśleć o deratyzacji. Analogicznie, jeśli to insekty są przyczyną Twoich problemów – koniecznie zastanów się nad dezynsekcją.

Możesz to zrobić z pomocą profesjonalnej firmy lub, jeśli problem nie jest ogromny, z użyciem środków chemicznych i pułapek dostępnych na przykład na: https://sklepvaco.pl/. Dlaczego warto zająć się tym przed budową basenu? Zwiększona liczba gryzoni i owadów może sprzyjać roznoszeniu przez nie zarazków i chorób, a truchła gryzoni, które utopiłyby się w basenie, będą obligować Cię do wymiany wody i dezynfekcji ze względów bezpieczeństwa. Żeby w pełni cieszyć się wakacjami, w pierwszej kolejności zadbaj o swoje zdrowie!


Myśląc o okresie wiosenno-letnim, nie można też zapominać o kleszczach. Te pajęczaki, przenoszące między innymi boreliozę, riketsjozę czy tularemię, mogą być prawdziwym zagrożeniem. Przed odpoczynkiem nad basenem i w ogrodzie koniecznie wyposaż się w preparaty na kleszcze, żeby cieszyć się latem bez zbędnych zmartwień!

Zdj. główne: DaYsO/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*