Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Czy impregnat gruntujący, nałożony w pierwszej kolejności to dobry pomysł na zabezpieczenie drewnianych elementów w ogrodzie? Jak szybko niszczeje drewno pokryte farbą bez odpowiednich zabezpieczeń i jaki impregnat chroni drewno najlepiej? Do zabezpieczania drewna konstrukcyjnego można używać wielu różnorodnych preparatów, oferowanych przez bardziej i mniej znane marki. Jeśli jednak zależy Ci na efektach, ufaj wyłącznie sprawdzonym firmom, których produkty Cię nie zawiodą.
Drewno surowe wspaniale wygląda w ogrodzie. Bez końca podziwiać można strukturę drewna, które jest zdrowe i idealnie komponuje się z roślinami i drzewami wokół. Taki stan rzeczy jednak niestety szybko może się zmienić, bo drewno ulega intensywnej biodegradacji w skutek oddziaływania czynników zewnętrznych. Pojawiania się pleśni, pękania i nieestetycznego wyglądu da się jednak uniknąć – wystarczy tylko sięgnąć po produkty marki Vidaron.
Przy zabezpieczaniu i odnawianiu silnie zniszczonej powierzchni pamiętaj, by najpierw ją przeszlifować i oczyścić. To szczególnie ważne, jeśli znajdują się na niej stare powłoki preparatów.
Wielu osobom wydaje się, że pokrycie drewna wyłącznie zwykłą farbą ochroni je przed wilgocią, zmianami temperatury czy innymi czynnikami zewnętrznymi. Osoby te zapominają jednak, że wilgoć maksymalnie penetruje drewno, niszcząc jego strukturę. Uporać często trzeba się też m.in. ze szkodliwym działaniem owadów czy technicznymi szkodnikami drewna, sinizną i grzybami. Bez profesjonalnych preparatów może okazać się to niemożliwe.
Po uprzednim usunięciu starej powłoki pokrywającej drewno, możesz przystąpić do pracy. Wybierz najlepszy impregnat gruntujący i pokryj nim powierzchnię. Pamiętaj, że jest to środek, który stosować można zarówno pod emalie, jak i lakierobejce, bejce i różnego typu impregnaty ochronno-dekoracyjne.
Impregnat gruntujący ma za zadanie wzmocnić strukturę drewna. Dodatkowo jego użycie chroni też powierzchnię przed szkodliwymi owadami, grzybami oraz sinizną. Jego nakładanie jest bardzo łatwe, a wystarczy do niego zwykły pędzel. Pamiętaj jednak, by warstwy specyfiku były dość cienkie – zawsze staraj się postępować zgodnie ze wskazaniami producenta.
Swoje prace postaraj się zaplanować na dzień, w którym nie będzie padało. Jeśli Twoje meble i drewniane akcesoria ogrodowe nie znajdują się pod dachem, wybierz do pracy dość ciepły i słoneczny dzień, w którym panowała będzie dodatnia temperatura, nieprzekraczająca jednak 30 stopni Celsjusza. Weź też pod uwagę, że powierzchnia schnąć może nawet przez kilkanaście godzin.
Jeśli nałożyłeś już na swoje meble ogrodowe impregnat gruntujący, który ma je zabezpieczyć, to sięgnij po inne, profesjonalne preparaty firmy Vidaron. Do wyboru masz lakiery, bejce, lakierobejce, impregnaty oraz oleje. Każdy z tych preparatów ma swoje unikatowe cechy, dzięki którym w doskonały sposób spełnia swoje zadanie.
Zapoznaj się z niezwykle bogatą ofertą firmy Vidaron i wybierz produkt, który najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Oleje pomogą Ci uwydatnić naturalne piękno drewna, a impregnaty wnikną w jego strukturę i zapewnią mu odpowiednią ochronę. Lakierobejce to z kolei doskonałe połączenie bejcy i lakierów, które kupić można w żelowej formie. Ich zadaniem jest stworzenie elastycznej i trwałej powłoki, dzięki której żadne zarysowania, śnieg, mróz czy palące słońce nie zaszkodzi Twoim meblom i akcesoriom ogrodowym.
Fot.: materiał prasowy Klienta.