Jaką trampolinę kupić dla małych dzieci? Podpowiadamy!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Mało co ucieszy nasze dzieci tak, jak trampolina – to wspaniała okazja do zabawy, wyskakania się i robienia akrobacji. Chociaż dzieci skupiają się na zabawie, na nas spoczywa odpowiedzialność, żeby zapewnić im bezpieczeństwo. Jaka trampolina będzie odpowiednia dla małych dzieci?

Od jakiego wieku dzieci mogą skakać na trampolinach?

Zazwyczaj wskazuje się tutaj granicę 3 lat. Wcześniej dzieci nie mają jeszcze do końca wykształconego błędnika, przez co skakanie może źle na nie działać. Po tym wieku trampolina jest jak najbardziej wskazana jako zabawa, dopóki oczywiście wybierzemy odpowiedni model bezpieczny dla dziecka. Przed zabawą musimy też upewnić się, że dzieci znają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Nie powinny wykonywać niebezpiecznych akrobacji, spychać się z trampoliny, wybijać się za wysoko, zbliżać się do sprężyn. Chociaż te zasady na pewno będziemy musieli stale powtarzać, to warto wbić je do głowy dzieciom już na początku.

Trampolina ogrodowa z siatką

Na co zwrócić uwagę przy wyborze trampoliny dla małych dzieci?

  • Rozmiar

Przy wyborze trampoliny dla maluszka ważny jest przede wszystkim jej rozmiar. Mała trampolina ogrodowa sprawdzi się dla rodzin z tylko jednym dzieckiem. Średnica do 200 centymetrów będzie oznaczała, że na trampolinie będzie mogła skakać tylko jedna pociecha. Najlepsze trampoliny to takie, na których może skakać kilka dzieci naraz. Do tego potrzebna jest na pewno średnica 300-400 centymetrów. Takie trampoliny ogrodowe znajdziemy np. tutaj: https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/trampoliny_ogrodowe.html

  • Stabilna konstrukcja

Najważniejsza jest tutaj kwestia ilości nóg. Im jest ich więcej, tym większe będzie bezpieczeństwo dzieci. Dobrym rozwiązaniem są podwójne nogi w kształcie litery U. Jest to dobre rozwiązanie, które gwarantuje dzieciom dużą stabilizację. Nogi powinny być oczywiście wykonane z wytrzymałego materiału, który utrzyma wagę maty, siatki i samych skaczących. Z kolei mata, po której dzieci skaczą, powinna być wykonana z wytrzymałego, odpornego na korozję i różne warunki atmosferyczne materiału.

  • Obciążenie

Chociaż oczywiście największe bezpieczeństwo zapewni nam skakanie jednej osoby naraz, to zazwyczaj z trampoliny korzysta kilka dzieci równocześnie. Dlatego właśnie warto sprawdzić, jakie jest jej maksymalne obciążenie. Trampoliny ogrodowe dla dzieci powinny wytrzymać ciężar minimum 150 kilogramów – w ten sposób będzie się na niej mogło bawić kilkoro dzieci.

Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo na trampolinie?

Odpowiednie podłoże i rozmiar trampoliny to nie wszystko. Jeżeli chcemy zapewnić naszym maluchom bezpieczeństwo, musimy zadbać też o odpowiednie akcesoria do trampoliny. Najważniejsza jest na pewno siatka do trampolin. Zakłada się ją wokół trampoliny w celu uniknięcia wszelkich upadków na trawę. Taka siatka sprawia, że wszelkie akrobacje i zabawy dzieci są całkowicie bezpieczne.

Drugim zabezpieczeniem jest specjalny ochraniacz na sprężyny trampoliny. Chociaż nie powinno się na nie skakać, to małe dzieci czasami nie słuchają się zaleceń – małe paluszki i sprężyny to złe połączenie. Dlatego właśnie warto zainwestować w ochraniacz, który przykryje sprężyny. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nie dojdzie tutaj do żadnego wypadku.

Osłona sprężyn trampolin ogrodowych 

Jeżeli zastanawialiście się, jaką trampolinę kupić dla Waszych maluchów, to mamy nadzieję, że nasz poradnik rozwiał wszelkie wątpliwości. Trampolina powinna przede wszystkim zapewnić zabawę dzieciom i spokój ducha rodzicom. 

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*