Huśtawka ogrodowa zadaszona czy otwarta – na co zwrócić uwagę?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Huśtawki ogrodowe to jedne z popularniejszych mebli, dzięki którym przestrzeń do wypoczynku może być jeszcze bardziej wyjątkowa. Przy ich wyborze trzeba jednak zwrócić uwagę na rozmaite kryteria. Na pewno należy przemyśleć kwestię tego, czy huśtawka ma być otwarta, czy też może zadaszona. Dobrze byłoby też mieć świadomość tego, jakie meble oprócz huśtawki mogą przydać się w naszym ogrodzie.

Dlaczego zadaszona huśtawka to dobry pomysł?

Jeżeli interesuje nas huśtawka ogrodowa, koniecznie musimy zastanowić się nad tym, czy lepsza będzie otwarta, czy też może zadaszona. Wydaje się, że zadaszone huśtawki posiadają mnóstwo zalet, ze względu na które warto je docenić. Przede wszystkim, meble wyposażone w specjalny daszek są zdecydowanie bardziej funkcjonalne. Zadaszenie ochroni nas między innymi przed zbyt silnymi promieniami letniego słońca. Huśtawki z zadaszeniem mogą nas także ochronić przed niespodziewanymi opadami deszczu. Jeżeli jednak należymy do osób, które z jakichś względów unikają cienia, do gustu może przypaść nam otwarta huśtawka. Wybór mebla ogrodowego zależy zatem tylko i wyłącznie od tego, jakie są nasze preferencje i oczekiwania. 

Jak wybrać huśtawkę idealną?

Jeśli wybieramy huśtawkę, stolik, czy też leżak ogrodowy, musimy zwrócić uwagę także na to, jak wykonany jest mebel. Najlepiej, jeżeli będzie on solidny i wytrzymały. Nikt z nas nie chce przecież inwestować w akcesoria, które mogą być mało funkcjonalne, a nawet stanowić zagrożenie. Koniecznie przyjrzyjmy się więc temu, z jakich materiałów zrobiona jest huśtawka. Należy także zwrócić uwagę na to, dla ilu konkretnie osób jest ona przeznaczona. W sklepie można znaleźć zarówno te dwuosobowe, jak i trzyosobowe, czy czteroosobowe. Bacznie zwracajmy uwagę na to, jakie maksymalne obciążenie jest w stanie wytrzymać dana huśtawka. Nawet najstaranniej wykonany mebel nie spełni swojej funkcji, jeżeli będziemy go użytkować w sposób niezgodny z przeznaczeniem. Jeśli stawiamy na huśtawkę ogrodową, postarajmy się także o zakup wygodnych poduszek, które na niej umieścimy. Dzięki temu, będzie nam po prostu wygodniej. Przydać może nam się również miękki koc, którym otulimy się siedząc na huśtawce w chłodniejszy wieczór. 

Jakie meble oprócz huśtawki będą przydatne w ogrodzie?

Huśtawka to nie jedyny mebel, który przyda nam się w ogrodzie. Jeżeli chcemy stworzyć funkcjonalną i atrakcyjną przestrzeń do rekreacji, przydać mogą nam się także leżaki, na których będziemy mogli położyć się z książką w ręku. Wiele osób będzie także poszukiwało praktycznego stołu z krzesłami. Doskonałym uzupełnieniem takiego zestawu mebli może być parasol ogrodowy. Dzięki temu akcesorium, będziemy mogli urządzić przyjęcie ogrodowe nawet w najbardziej gorący, letni dzień. Sporo osób może być zadowolonych z klasycznej ławki. Można umieścić ją w innej części ogrodu niż stół i krzesła. Jeśli ustawimy ławkę w otoczeniu licznych krzewów i drzew, stworzymy zaciszne miejsce do błogiego odpoczynku. Pamiętajmy także o tym, aby w pobliżu mebli umieścić jakieś oświetlenie. Mogą być to między innymi lampki solarne. Dzięki temu możliwe będzie korzystanie z huśtawki czy leżaka także po zapadnięciu zmroku. Jeśli lubimy spędzać letnie wieczory w ogrodzie, nie zapomnijmy również o zabezpieczeniu przed komarami. 

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*