Jakie gotowe schody wewnętrzne wybrać do swojego domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Schody to jeden z elementów wyposażenia domu, któremu poświęca się stosunkowo mało uwagi. Niemniej jednak dobrze dobrane, są w stanie posłużyć nam przez długie lata. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup gotowych schodów wewnętrznych, które pozwalają do minimum zredukować czas oczekiwania na montaż oraz nieco zaoszczędzić. Jakie gotowe schody wewnętrzne wybrać do swojego domu?

Modne schody spiralne

Ostatnimi czasy bardzo modne stały się gotowe schody wewnętrzne spiralne, które sprawdzają się przede wszystkim w małych domach. Pozwalają zaoszczędzić maksymalnie dużo miejsca, a dodatkowo podkreślają modernistyczny wystrój wnętrz. z drugiej strony, niektóre modele idealnie wręcz będą pasować do domów, w których króluje klasyka i elegancja. Dużą zaletą gotowych schodów wewnętrznych spiralnych jest fakt, iż można zamontować je w niemal każdym domu, nawet jeśli powierzchnia do dyspozycji jest mocno ograniczona. Warto też zwrócić uwagę na ich stosunkowo niską cenę, dzięki której cieszą się one dużą popularnością.

Gotowe schody drewniane

Gotowe schody wewnętrzne drewniane to – można by powiedzieć – klasy wśród klasyki. Z drugiej strony, projektanci przykładają coraz większą wagę do tego, aby pasowały one również do nowocześnie urządzonych wnętrz, sprawiając, że ich design staje się niezwykle ciekawy. Pamiętajmy, że schody drewniane są niezwykle odporne na uszkodzenia, a dodatkowo stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Możemy zdecydować się na zakup gotowych schodów wewnętrznych drewnianych matowych bądź z połyskiem – te drugie w szczególności sprawdzają się, jeśli urządzamy dom w stylu nowoczesnym. Pasują do jakże modnych mebli na wysokich połysk, które po latach znów wróciły do łask. Pamiętajmy, że schody drewniane będą pasować do każdego rodzaju wnętrza, w zależności od tego, jaki dokładnie model zdecydujemy się wybrać.

Gotowe schody metalowe

Gotowe schody wewnętrzne metalowe to przede wszystkim bardzo praktyczne rozwiązanie. Sprawdzają się w przypadku, gdy nie mamy zbyt wiele czasu na sprzątanie mieszkanie – metal jest bardzo prosty w czyszczeniu, zatem schody są łatwe w utrzymaniu. Ponadto, schody metalowe są niezwykle wytrzymałe, odporne na nawet bardzo duże obciążenia. Wystarczy zabezpieczyć je przy pomocy odpowiednich preparatów antykorozyjnych, aby doskonale umiały sobie poradzić z upływem czasu. Gotowe schody wewnętrzne metalowe pięknie prezentują się w nowoczesnych domach, choć możemy wybrać je również do mieszkań, w których wciąż królują klasyczne rozwiązania.

Fot.: Zac Gudakov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*