Kawalerka nie tylko dla kawalera

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór mieszkania nie jest prostym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników przed zakupem lub najmem nowego lokum. Jaka przestrzeń będzie wygodna do życia? W dzisiejszych czasach ogromną popularnością cieszą się mieszkania jednopokojowe, zwane kawalerkami. Posiadają one wiele zalet i jest to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, których budżet jest ograniczony. Kawalerkę kupić można także w celach inwestycyjnych. 

Co to jest kawalerka? 

Czasami nazywane mieszkaniami typu studio, kawalerki to lokale, które mają  jedną, otwartą przestrzeń. Ten typ nieruchomości pozwala na mieszkanie, spanie, oraz gotowanie w jednym pomieszczeniu. Dla wielu osób może się to wydać nieco niewygodne, jednak jednopokojowy lokal może być bardzo funkcjonalny. Na przykład, kawalerki w kształcie litery L umożliwiają wygodne oddzielenie salonu od sypialni, bez konieczności inwestowania w duże mieszkanie. Lokal z wysokim sufitem także będzie dobrą opcją dla nabywców ceniących przestronność. 

Zalety kawalerki

Przeprowadzka do kawalerki może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na czynszu bez konieczności szukania współlokatora lub osiedlania się w mniej niż pożądanej okolicy. Wybierając kawalerkę zamiast mieszkania z kilkoma pokojami, zyskasz możliwość płacenia niższego czynszu.

Kolejną zaletą jest fakt, że w kawalerce rachunki za media prawdopodobnie także będą niższe. Ogrzewanie i chłodzenie małego mieszkania jest tańsze, a cały lokal można oświetlić  jednym światłem umieszczonym w odpowiednim miejscu. Co więcej, sprzątanie kawalerki jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu. Ponieważ jest mało miejsca, które można zastawić meblami, przestrzeń jednopokojowego mieszkania jest o wiele łatwiejsza do utrzymania. 

Nie tylko dla kawalera

Kawalerka to świetna alternatywa dla dużych mieszkań. Rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród najemców, jak i nabywców. Mimo swej nazwy kawalerka to mieszkanie nie tylko dla kawalera. Jest to doskonała przestrzeń życiowa dla młodych par, które szukają pierwszego wspólnego mieszkania. Tego rodzaju nieruchomość pozwala także na redukcję kosztów związanych z utrzymaniem lokalu. Niższy będzie nie tylko czynsz, ale także rachunek za prąd. 

Przyjazne dla środowiska

Do ogrzania i ochłodzenia mieszkania typu studio potrzeba mniej energii niż do ogrzania i ochłodzenia mieszkania z dwoma pokojami, jednak przyjazność dla środowiska nie kończy się na tym. Przebywanie w jednym pomieszczeniu oznacza również, że nie ma szans na pozostawienie włączonego światła w wielu pokojach naraz, co w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić energię elektryczną. 

Szybka wyprowadzka

Ponieważ kawalerki zazwyczaj nie pozwalają na przechowywanie wielu mebli, często przeprowadzka do nowego domu jest zaskakująco łatwa i szybka! Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę, będziesz mógł to zrobić szybko i sprawnie, zwykle bez konieczności wynajmowania busa. Posiadanie mniejszej ilości rzeczy oznacza, że ​​jeśli chcesz, możesz z łatwością przemieszczać się po całym kraju! 

rodzina, przeprowadzka
Image by Cottonbro, from: pexels.com

Podsumowując

Większe nie zawsze oznacza lepsze, a mniejsze przestrzenie niekoniecznie oznaczają rezygnację z komfortu lub stylowego wykończenia. Dzięki kilku sztuczkom Twoje małe mieszkanie może być równie wygodne i funkcjonalne jak duży dom – tyle tylko, że będzie kosztować Cię znacznie mniej. Kawalerka to świetne rozwiązanie dla młodej pary, która pierwszy raz chce zamieszkać razem. Dobrze zorganizowana, niewielka przestrzeń może być w pełni funkcjonalna i komfortowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*