Kiedy warto zainstalować wiaty solarne?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Fotowoltaika w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Możliwość odliczenia jej kosztu od podatku i systematyczne dofinansowania z programu Mój Prąd sprawiły, że na naszych dachach powstało setki tysięcy instalacji fotowoltaicznych produkujących darmowy prąd. Nie każdy ma jednak miejsce na dachu, a czasami połać odwrócona jest w taki sposób, że ciężko zamontować efektywnie działającą fotowoltaikę. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy jedynym sposobem jest instalacja naziemna, która nie zawsze wygląda korzystnie? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Wiaty solarne – ładne i bardzo funkcjonalne

Wiaty solarne na rynku dostępne są od stosunkowo niedawna. Do tej pory jedyną formą montażu paneli słonecznych były dachy i specjalne platformy naziemne, które zajmowały sporą przestrzeń przed domem i często nie były zbyt estetycznie wykonane. Wiaty fotowoltaiczne co prawda również stoją bezpośrednio na ziemi, ale dzięki nim jesteśmy w stanie mieć całkiem przy okazji dodatkowe miejsca parkingowe zapewniające ochronę przed warunkami atmosferycznymi. To doskonałe rozwiązanie dla osób nieposiadających garażu i trzymających samochód pod przysłowiową chmurką. Montaż takiej wiaty to także świetna okazja, by poszerzyć zadaszony parking i umożliwić parkowanie w bezpiecznych warunkach dla kolejnych pojazdów.

Fotowoltaika SunErgo - projektowanie, montaż, serwis

Wiaty są montowane na specjalnym stelażu, a cała konstrukcja wykonana jest w bardzo estetyczny sposób. Dzięki takim rozwiązaniom zyskujemy darmowe, zadaszone miejsca postojowe, które całkiem przy okazji produkują dla nas energię elektryczną. Czy można chcieć czegoś więcej?

Ważną zaletą wiat solarnych jest możliwość ich dowolnego ustawienia. Nie ogranicza nas więc cień domu czy drzewa rosnącego na sąsiedniej posesji. Wiaty ustawiamy w taki sposób, by zapewnić jak największą ilość darmowego prądu i umożliwić wygodny wjazd dla samochodów osobowych, które będą pod nimi parkować. To wszystko sprawia, że nie ogranicza nas kierunek połaci, dlatego efekty, jakie udaje się osiągnąć, są zbliżone do ideału. Montaż wiat nie jest drogi, są one doskonałą alternatywą do klasycznych sposobów montażu paneli słonecznych.

Pamiętaj, że liczy się dobra jakość

Zarówno w przypadku wiat fotowoltaicznych jak i instalacji na platformach i dachach, niezwykle ważne jest, by wybrać odpowiednią firmę do wykonania fotowoltaiki. Solidnie wykonana, bazująca na markowych podzespołach będzie nam służyć przez 30 lat, a może nawet jeszcze dłużej. Niestety błędy popełnione na etapie montażu i wyboru osprzętu są kosztowne do naprawienia. To właśnie dlatego tak ważny jest wybór sprawdzonych fachowców, którzy o fotowoltaice wiedzą niemal wszystko.

Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących swoim klientom wiaty solarne, ale na szczególną uwagę zasługuje propozycja firmy Sunergo, która na rynku działa już od wielu lat i w tym czasie zdobyła sobie zaufanie klientów i wykonała ogromną ilość znakomicie działających instalacji fotowoltaicznych, zaspokajających potrzeby inwestorów na terenie całej Polski. Pamiętajmy, że błędy można popełnić już na etapie dobierania wielkości instalacji. Doświadczony konsultant będzie w stanie dopasować wszystko w taki sposób, by do minimum zredukować nasz rachunek za energię elektryczną.

Sunergo to gwarancja darmowego prądu nie tylko z wiat fotowoltaicznych, ale także klasycznych rozwiązań montowanych na dachach. Jeśli szukasz prawdziwych pasjonatów odnawialnych źródeł energii, to firma ta zapewni Ci ogromne wsparcie i pomoże dopasować panele w taki sposób, by odciąć Cię od rosnących cen energii elektrycznej.

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*