Mała winda towarowa – rozwiązanie sprawdzone w gastronomii

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dźwigi towarowe to sprzęt niezastąpiony podczas transportu ładunków pomiędzy kondygnacjami budynku wielopiętrowego. Wyposażone są w kabiny bądź platformy, a uruchamia się je za pomocą przycisków na panelu sterującym umieszczonym na zewnątrz urządzenia. Dźwigi przystosowane do przewozu towarów o dużej masie, ładowanych i rozładowywanych z pomocą wózków widłowych, osiągają olbrzymie udźwigi – nawet do kilkunastu ton.

Małe dźwigi towarowe – funkcjonalny sprzęt do transportu lekkich towarów

Alternatywę dla kosztownych dźwigów towarowych wykorzystywanych do transportu olbrzymich palet stanowią małe windy towarowe, czasami nazywane też serwisowymi, doskonale sprawdzające się w budynkach, w których istnieje potrzeba przewozu lekkich towarów, tak aby uniknąć konieczności ich dźwigania po schodach. Tego rodzaju urządzenia wykorzystywane są w:

  • obiektach gastronomicznych: restauracjach, barach szybkiej obsługi lub stołówkach szkolnych, akademickich czy pracowniczych,
  • hotelach, bursach, domach studenckich oraz domach opieki społecznej,
  • urzędach, biurach i bankach,
  • bibliotekach oraz czytelniach,
  • laboratoriach, aptekach i placówkach medycznych.

Winda gastronomiczna – komfort pracy obsługi lokalu

Małe windy towarowe znacznie usprawniają pracę w lokalach gastronomicznych. Dźwigiem można transportować zarówno gotowe dania,  jak i posprzątane ze stołów brudne naczynia po gościach. To duża oszczędność sił i komfort dla pracowników restauracji bądź baru. Windy serwisowe znacznie odciążają obsługę lokalu – zwłaszcza, że stosy talerzy potrafią sporo ważyć, zaś wraz z zawartością nie są zbyt poręczne. Z ofertą małych wind towarowych oraz komponentów do nich można zapoznać się, wchodząc na internetową stronę http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-towarowe.

Specyfika konstrukcji windy serwisowej

Montaż windy gastronomicznej nie wymaga dużej przestrzeni, a typowa dla niej samonośna konstrukcja pozwala na instalację sprzętu bez konieczności budowy szybu murowanego. Urządzenie najczęściej wyposażone jest w drzwi gilotynowe umieszczone na takiej wysokości, aby bez potrzeby schylania się można było wygodnie wkładać i wyjmować naczynia. W wyposażeniu kabiny z reguły znajduje się funkcjonalna pozioma półka, którą w razie konieczności można łatwo zdemontować. Czasami stosowane jest też rozwiązanie z drugą kabiną, co pozwala na oddzielenie talerzy z daniami gotowymi od brudnych naczyń z resztkami potraw pozostawionymi przez gości.

Fot.: Derrick Treadwell/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*