Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zadaszenia tarasu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dla niejednego z nas taras to miejsce odpoczynku. Miłe chwile z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu, wśród roślin i śpiewu ptaków, to niezapomniane wspomnienia. Niestety nie zawsze pogoda pozwala nam korzystać z uroków tarasu. Co możemy zrobić, by to zmienić? Zainwestować w odpowiednie zadaszenie? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Podpowiadamy.

Rodzaje zadaszenia – na jakie się zdecydować?

Szukając odpowiedniego zadaszenia swojego tarasu, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na jego trwałość, funkcjonalność oraz cenę. Bardzo ważny jest też sposób montażu. Standardowy parasol postawisz na każdym tarasie i nie zapłacisz za niego zbyt wiele, jednak nie jest to zdecydowanie rozwiązanie trwałe. Parasol sprawdzi się w upalne i bezwietrzne dni, jednak nie wytrzyma silnych wiatrów oraz nie zasłoni całej powierzchni tarasu. Lepsza może okazać się rozwijana markiza, lecz tak, jak w przypadku parasola, nie sprawdzi się ona w miesiącach zimowych. Gdy chcesz korzystać się z uroków swojego tarasu przez cały rok, najlepszym sposobem, by to osiągnąć, jest zainwestowanie w pergolę tarasową. Jest to najdroższe zadaszenie, jednak zdecydowanie najbardziej funkcjonalne i trwałe.

Pergola tarasowa – wady i zalety

Pergola tarasowa to solidna konstrukcja składająca się ze słupków oraz dachu. Może być wykonana z drewna, stali lub aluminium. Jeśli chodzi o dach, można wykorzystać w tym celu płótno, jak i poliwęglan lub szkło. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań, przy pomocy pergoli stworzysz także ogród zimowy, z którego będziesz mógł korzystać cały rok. Pergole mogą zadaszać całą powierzchnię tarasu lub tylko jej część. Udogodnieniem może być także automatyczne rozsuwanie dachu. Kolejną zaletą jest niewątpliwie jej wytrzymałość na silny wiatr, osiągający nawet 160 km/h. Możesz zdecydować się na pergolę gotową lub stworzoną pod Twój projekt, zarówno przyścienną, między ścienną czy wolnostojącą. Wszystko zależy od Twoich preferencji oraz projektu domu i tarasu.  Ogromną zaletą, o której nie można zapomnieć, jest fakt, że pergola może obniżyć temperaturę w twoim domu, poprzez ograniczenie dostawania się promieni słonecznych na szybę i jej nadmierne ogrzewanie. Niestety nie jest to produkt, który ma jedynie zalety. Wadą pergoli może być jej cena, która często przekracza kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat takiej formy zadaszenia, znajdziesz dodatkowe informacje na stronie https://tarasola.pl/zadaszenia-tarasu/.

Czy warto kupić pergolę tarasową?

Mimo większej ceny niż markiza czy parasol, pergola to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, którego nie da się zastąpić. Wybierając pergolę, zyskujesz przestrzeń, z której możesz korzystać praktycznie przez cały rok, a znajdujące się pod zadaszeniem przedmioty są chronione przed np. deszczem. Pergola może także nadać niesamowitego charakteru Twojemu domowi i sprawić, że z Twojego tarasu z chęcią będziesz korzystać nie tylko Ty, ale także Twoi bliscy. 

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*