Najmodniejsze rośliny. Trendy w ogrodnictwie 2021

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rośliny są piękną dekoracją, a ich uprawa daje dużą satysfakcję. Zapoznaj się z najnowszymi trendami i stwórz ogród swoich marzeń.

Wraz z początkiem nowego roku dobrze jest sprawdzić, jakie są aktualne ogrodowe trendy. W 2021 roku rośliny można sadzić nie tylko w tradycyjnym ogrodzie, ale też na balkonie, tarasie, a nawet… parapecie.

>> Zobacz też Jak udekorować balkon?

Jakie rośliny będą najmodniejsze? To przede wszystkim lawenda, irysy i hortensje oraz biała smagliczka, a także dziewanna czy krwawnik, które dobrze radzą sobie z suszami, których w ostatnich latach niestety nie brakuje.

Jeśli zaś chodzi o rośliny doniczkowe, to hitem minionego roku była monstera, która teraz ustępuje miejsce marancie. Maranta zachwyca wzorami na swoich liściach i jest nazywana rośliną modlitewną. Do tego zalicza się ją do roślin łatwych w pielęgnacji i szybko rosnących.

Pamiętajmy też o ziołach, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Warto mieć je na wyciągnięcie ręki, gdyż nie tylko pięknie wyglądają i pachną, ale też smakują.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*