Nowe mieszkanie w klasycznym stylu – propozycje aranżacji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Cenisz sobie elegancję i luksus? Podobają Ci się klasyczne, bogato zdobione wnętrza przywodzące na myśl historyczne piękno? Podpowiadamy, jak zaaranżować mieszkanie w takim stylu.

Tło dla sztuki

Jeśli projektujesz nowe mieszkanie, na pewno zastanawiasz się nad wyborem podłóg i kolorem ścian. Decyzje w tym obszarze będą kluczowe dla prezentacji mebli i mogą doskonale zaakcentować najważniejsze elementy wystroju. Warto postawić na naturalne, delikatne barwy – dobrze sprawdzą się panele laminowane, dostępne na przykład na https://e-panelowy.pl/, które dzięki swojej trwałości, odporności na zarysowania oraz powierzchni łatwej do czyszczenia idealnie dopasują się do wszystkich rodzajów pomieszczeń. Kolor ścian powinien współgrać tonem z podłogą, a do klasycznych wnętrz, mających sprawiać wrażenie przepychu, bez wątpienia lepiej sprawdzą się ciepłe odcienie.

Mocne akcenty

Wnętrza, które dziś inspirują do tworzenia klasycznych aranżacji, były zazwyczaj urządzane z ogromnym rozmachem – pełne złota, czerwieni i obszernych zdobień. W małej przestrzeni mieszkania nie dysponujesz wielopiętrowymi pomieszczeniami z wysokimi sufitami czy ogromnymi salami balowymi. Z tego powodu warto zdecydować się na akcentowanie klasycznego stylu w przyciągających uwagę szczegółach – możesz do tego wykorzystać pozłacane ramy do obrazów, krzesła antyki, stoły z rzeźbionymi nogami lub eleganckie lampy.

Pamiętaj, żeby wybrane przez Ciebie meble pozostały w spójnej stylistyce. Możesz też zdecydować się na przełamanie masywności mebli jasnymi kolorami obić lub dodatkowym oświetleniem, które rozjaśni pomieszczenie i stworzy wrażenie większej przestrzeni.

Niebagatelna rola dekoracji okiennych

Dopełnieniem wnętrza jest odpowiednio zaaranżowana przestrzeń wokół okien. Wybrane dekoracje nie powinny zbyt mocno ograniczać światła słonecznego, a jednocześnie warto, aby dopasowywały się do ogólnego wystroju wnętrza. Jeżeli nie dysponujesz dużą ilością miejsca w mieszkaniu, lepiej będzie zdecydować się na rolety na dzień i noc lub żaluzje drewniane białe. Dzięki takim wyborom, Twoje pomieszczenia zostaną odpowiednio doświetlone i zachowają spójność kolorystyczną. Ciężkie zasłony mogą natomiast okazać się przytłaczające i wprowadzić do Twoich wnętrz wrażenie przesytu.

Zdj. główne: Francisco De Legarreta C./unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*