Nowoczesne meble łazienkowe, które łączą w sobie wyjątkowy design i oszczędność miejsca

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nowoczesne, modułowe meble łazienkowe to przede wszystkim swoboda komponowania wyposażenia łazienki. Dostępność wielu wariantów konfiguracji mebli pozwala dopasować je do potrzeb użytkowników i stworzyć przestrzeń przechowywania w pełni zgodną z ich preferencjami. 

Rozwiązanie dla posiadaczy łazienek dużych i małych

Meble łazienkowe modułowe docenią przede wszystkim właściciele małych łazienek, którzy dzięki temu rozwiązaniu zyskują możliwość maksymalizacji przestrzeni do przechowywania. Efekt ten można uzyskać nawet jeśli w pomieszczeniu dosłownie „zmieszczą się dwie szafki”. W zależności od potrzeb mogą to być nie tylko szafki z półkami, ale także szuflady czy kosz cargo. 

Rozwiązanie to jest skierowane nie tylko do właścicieli niedużych łazienek. W dużych pomieszczeniach meble modułowe to szansa na racjonalne zagospodarowanie przestrzeni przy zachowaniu spójności wizualnej. Unikając zagracenia zbędnym wyposażeniem oraz stojącymi na widoku akcesoriami, wprowadzamy do takiej łazienki spokój i optycznie jeszcze bardziej ją powiększamy.

Meble łazienkowe według Twojego pomysłu

Poszukując mebli łazienkowych, które można swobodnie dopasować do potrzeb oraz możliwości lokalowych, warto zwrócić uwagę na kolekcję mebli modułowych Ella od Roca. Podstawą oferty są trzy główne rodzaje mebli – gotowe zestawy umywalek z szafką (Uniki), szafki pod umywalkę (do kompletacji z blatem i umywalką) oraz szafki wiszące, wśród których dostępne są osobne kolumny łazienkowe oraz funkcjonalne moduły boczne będące rozszerzeniem szafek pod umywalkę.

Uniki dostępne są w aż 8 wariantach. Zacznijmy od wersji Compacto, mieszczących się w bardzo niewielkich pomieszczeniach. Najmniejszy z nich ma szerokość 45 cm, a głębokość jedynie 26 cm. Wysokość jest również nieco mniejsza od standardowej – 68 cm. W tak małej kubaturze projektanci zmieścili umywalkę oraz szafkę z pojedynczymi drzwiami. Nieco większy model Compacto ma wymiary 60 cm szerokości, 36 cm głębokości i standardową wysokość 71,5 cm. Do przechowywania przewidziano 2 szuflady.

Modele o standardowej głębokości 46 cm i wysokości 71,5 cm występują w 4 wariantach szerokości – 60, 80, 100 i 120 cm. Pierwsze trzy opcje posiadają 2 szuflady, ostatnia, najszersza aż 4. Model 60 cm posiada umywalkę bez powierzchni odkładczej z boku. W większych modelach taka przestrzeń jest dostępna. W wersji 80 cm mamy do wyboru 3 warianty położenia niecki umywalki – centralnie, po lewej lub prawej stronie zestawu. Model 100 cm posiada umywalkę położoną centralnie. Najszerszy – 120 cm – umywalkę podwójną.

Szafki pod umywalkę przeznaczone do kompletacji z blatem występują w 4 wersjach szerokości –  60, 80, 100 i 120 cm. Tutaj identycznie jak w przypadku Uników pierwsze trzy modele posiadają 2 szuflady, a najszerszy aż 4. Aby zyskać więcej miejsca do przechowywania, do modeli 60 i 80 cm można dopasować moduł boczny o szerokości 40 cm.
Obraz zawierający podłoże, meble

Opis wygenerowany automatycznie

Teoretycznie nieduży moduł boczny kryje w sobie wiele możliwości zagospodarowania. Najprostszą wersją jest standardowa szafka z pojedynczymi drzwiami. Jest to bardzo dobre rozwiązanie do przechowywania np. środków czystości. Jeżeli jednak potrzebujemy miejsca na akcesoria łazienkowe, kosmetyki lub nieduże urządzenia – dobrym wyborem będzie wersja z dwiema szufladami. Poszukując miejsca na magazynowanie prania lub tekstyliów łazienkowych warto zdecydować się na model z koszem cargo.

W kolekcji Ella znaleźć można również dwie kolumny łazienkowe – o wysokości 70 lub 180 cm. Cechują się one niedużą głębokością – tylko 12,6 cm. Są to więc kompaktowe meble, pozwalające na wygodne przechowywanie nawet w bardzo niewielkich łazienkach.

Nie tylko funkcjonalność, ale również styl

Pokazaliśmy już, że meble łazienkowe z kolekcji Ella to kompleksowe rozwiązanie, pozwalające dopasować funkcjonalność do potrzeb. Mówiąc o nich, nie można zapomnieć o ich nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce. Występują w kilku modnych kolorach – biały połysk, biały mat, perłowy mat, onyks mat i czarny mat. Do odcienia mebla można również dobrać uchwyty chromowane lub w czarnym macie. Wybór jest więc bardzo duży – i mowa tu nie tylko o wariantach konstrukcyjnych.

Nowoczesne rozwiązania dla Twojego komfortu

Meble Roca to wiele więcej niż wygodne zagospodarowanie przestrzeni i estetyka. To także niuanse, które przekładają się na wysoki komfort użytkowania na co dzień. Metalowe szuflady o pełnym wysuwie oraz drzwi szafek zostały wyposażone w funkcję cichego domyku. Wysokość półek wewnątrz kolumn jest regulowana, a sam mebel jest odwracalny – kierunek otwierania drzwi można ustalić podczas montażu. To wszystko w połączeniu z szerokim wyborem wymiarów, w tym wariantów ze zredukowaną głębokością, pozwala stworzyć łazienkę według własnego pomysłu, niepowtarzalną, ale przede wszystkim wygodną dla jej użytkowników.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*