Oszczędzaj na rachunkach dzięki grzejnikom elektrycznym z oferty Emultimax!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ogrzewanie w najbliższych sezonach grzewczych będzie nas sporo kosztować. W górę pójdą zarówno koszty związane z ogrzewaniem gazowym, jak i elektrycznym. Co zrobić, aby nadal cieszyć się w domu ciepłem, a jednocześnie płacić mniejsze rachunki za prąd? Okazuje się, że wyłączenie grzejników elektrycznych wcale nie będzie potrzebne. Zamiast tego warto przyjrzeć się tym posiadanym i starsze (lub mniej efektywne) modele wymienić na wydajne grzejniki elektryczne.

Grzejniki elektryczne – poznaj ich największe zalety!

Grzejniki elektryczne to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań grzewczych w Polsce. Nie tylko są łatwe w montażu, ale również w użyciu. Jednym z ich największych atutów jest to, że mogą pomóc w oszczędzaniu na rachunkach za energię elektryczną. Aby jednak tak było, konieczne jest postawienie na grzejnik elektryczny wyposażony w zaawansowane funkcje. Jako takie rozumie się możliwość inteligentnego sterowania urządzeniem, automatyczną regulację temperatury, precyzyjny termostat, możliwość programowania czasu pracy. Wszystkie te możliwości dają nowoczesne grzejniki elektryczne ze sklepu Emultimax. Działają one niezależnie od systemu ogrzewania centralnego, a przez to zapewniają większą swobodę i możliwość dogrzewania pomieszczenia przez cały rok.

Jakie grzejniki elektryczne pozwalają na oszczędność energii?

Grzejniki elektryczne to szeroka kategoria produktów. Znajdziesz w niej zarówno grzejniki elektryczne ścienne, jak i przenośne, z WiFi, nadmuchem czy na podczerwień. Nie każdy model zapewnia jednak wydajne funkcjonowanie, a przez to oszczędność na rachunkach. Na ich wysokość przede wszystkim wpłynie jednak dobór odpowiedniego grzejnika.

Chcąc oszczędzać energię elektryczną, nie zapominaj też o właściwym rozmieszczeniu grzejników indukcyjnych. Najlepiej zamontuj je pod oknem, ponieważ z tej przestrzeni ucieka najwięcej ciepła na zewnątrz. Do zmniejszenia utraty ciepła przyczynia się też montaż grzejników elektrycznych na ścianach przylegających do zewnętrznej ściany budynku.

Fot.: materiał Klienta

Jakie funkcje ma oszczędny grzejnik elektryczny?

Oszczędne grzejniki elektryczne to m.in. te z termostatem elektronicznym. Co on zapewnia? Przede wszystkim pozwala na utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu. Termostat pozwala na automatyczną regulację temperatury i wyłączenie grzejnika, kiedy ta osiągnie wcześniej ustawiony przez Ciebie poziom. Sprawi to, że nie będziesz niepotrzebnie nagrzewać pomieszczenia, a tym samym płacić za straconą energię.

W zaoszczędzeniu na rachunkach za prąd pomogą też nowoczesne grzejniki elektryczne z funkcją programowania. Pozwalają one na zaprogramowanie czasu włączenia się urządzenia. Dzięki temu możesz zaprogramować grzejnik konwektorowy tak, aby włączał się, gdy wracasz do domu, a wyłączał w momencie wychodzenia do pracy. W ten sposób unikasz niepotrzebnego zużycia energii, gdy nikogo nie ma w domu. Dzięki temu znacznie zmniejszysz czas pracy grzejnika i oszczędzisz prąd. Ile będą wynosić oszczędności? To zależy od wielu czynników, m.in. wydajności samego urządzenia, izolacji termicznej nieruchomości, temperatury grzejniku, częstotliwość i czas korzystania z niego, taryfy, z której się korzysta.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*