Pościel dla par, czyli jak dokonać wyboru, gdy mamy ograniczoną przestrzeń?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiadomym jest, że nasze decyzje zakupowe podyktowane są nie tylko preferencjami i wygodą, ale często zależne są także od naszych możliwości finansowych, czy dostępności przestrzeni, którą dysponujemy. Jak więc zadbać o odpowiednią przestrzeń do spania dla pary, gdy łóżko w rozmiarze king size nie wchodzi w rachubę?

180X200, czyli optymalna pościel przy ograniczonej przestrzeni

Zdecydowana większość z nas mieszka w niewielkich domach i mieszkaniach, gdzie samo posiadanie sypialni jest luksusem. Niestety wielkość tego pomieszczenia też z reguły ograniczamy do minimum, aby nie tracić cennej przestrzeni. Aby jednak wygodnie się wyspać i nie walczyć o każdy kawałek przestrzeni z naszą drugą połówką, warto zdecydować się na łóżko o wymiarach 160×200. Decydując się na takie rozwiązanie warto dobrać pościel, która będzie nieco większa niż sam materac. Idealnym rozwiązaniem dla niewielkiej sypialni i łóżka o szerokości 160 centymetrów będzie komplet pościeli 180×200, który podniesie komfort i zapewni ciepło podczas snu obu osób. 

Pościel 180×200 – ciekawe motywy i kolory dla uzupełnienia 

Kiedy mamy już dobrany optymalny rozmiar pościeli do naszych potrzeb i możliwości, warto dobrać odpowiednie poszewki, które dopełnią wizualnego efektu. Wiele ciekawych wzorów, w dobrej cenie i z wysokiej jakości materiałów znajdziecie na https://cottonmarket.pl/posciel/wg-rozmiaru/posciel-180×200. Poszukując optymalnego dla siebie rozwiązania warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka kolorystyka jest dla nas uspokajająca i jaki motyw wzbogaci wygląd naszej sypialni! 

Kiedy pościel 180×200 się sprawdzi? 

Aby pościel 180 centymetrów spełniła swoja funkcję i była dla nas wygodna, warto mieć nieco mniejsze łóżko, tak aby rozłożona pościel mogła swobodnie z niego opadać. Trzeba mieć również na uwadze, że taki rozmiar zarówno pościeli, jak i nieco mniejszy wymiar materaca wymagać będzie nieco dyscypliny wśród par, które dzielą ze sobą łóżko, tak aby obie strony mogły wygodnie się wyspać i wypocząć. Aby umilić ten wspólny czas, warto wzbogacić swoją pościel kolorowymi poszewkami, które wpłyną na nastrój i pomogą odpowiednio się nastroić do codziennej dawki wypoczynku. Niedużą przestrzeń można z powodzeniem i zyskiem dla obu stron ciekawie zagospodarować, trzeba tylko chcieć!

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*