Pranie bielizny, czyli jak wykorzystać worki do prania na co dzień

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pranie to czynność, którą każdy z nas wykonuje przynajmniej kilka razy w miesiącu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne podczas tej czynności jest odpowiednie zabezpieczenie zarówno delikatnych elementów garderoby, jak i samej pralki. Aby cieszyć się praniem bez zaciągnięć tkaniny i chronić bęben pralki przed stycznością z metalowymi elementami garderoby, warto zaopatrzyć się w worki do prania. Co to takiego?

Czym są worki do prania i dlaczego warto z nich korzystać?

Workami do prania określamy specjalne pokrowce, do których wkładamy elementy garderoby szczególnie narażone na zniszczenie. Mowa tutaj przede wszystkim o delikatnej bieliźnie, w tym przede wszystkim biustonoszach, które wyposażone są w metalowe elementy. Pranie przy użyciu worków tego typu to nie tylko bezpieczeństwo dla delikatnych tkanin. Dzięki odpowiednim woreczkom do prania możemy mieć pewność, że nie tylko wypierzemy rzeczy bez ryzyka zaciągnięcia i porwania, ale ochronimy przed uszkodzeniem również elementy pralki. Pomimo solidnej budowy, bęben pralki, a szczególnie jego element zwany fartuchem narażony jest na uszkodzenia przez metalowe i twarde elementy, które mogą oderwać się od ubrań podczas wirowania. Zastosowanie worków wpływa więc zarówno na bezpieczeństwo urządzenia, jak i tkanin.

Jakie są rodzaje worków do prania i co można w nich prać?

Worki do prania możemy dostać w kilku rodzajach. Najpopularniejsze z nich przeznaczone są do prania tkanin, które są szczególnie podatne na zaciąganie. Mowa tutaj o workach do prania bielizny, w których z powodzeniem możemy umieścić elementy garderoby wykonane z delikatnych koronek, satyny, czy jedwabiu. Popularne są również worki do prania biustonoszy, które w swojej budowie mają elementy twarde, często wykonane z metalu. Są one niebezpieczne z dwóch względów. Mogą zaciągać pozostałe rzeczy, które umieściliśmy w pralce oraz sam bęben urządzenia. Wśród specjalnych pokrowców do prania znajdziemy również worki do obuwia, dzięki którym zabezpieczymy buty przed odkształceniem, a pralkę przed elementami, które mogłyby się od nich odkleić. W takim wypadku wszystko zostaje w pokrowcu i nie trafia dalej, np. do filtra. Warto wspomnieć również o workach, w których odświeżymy firanki bez obaw, że ulegną uszkodzeniu lub zmechaceniu.

W jaki sposób odpowiednio korzystać z worków do prania?

Korzystanie z pokrowców do prania nie jest trudne. Warto pamiętać jednak o kilku rzeczach. Po pierwsze, aby środki do prania miały swobodny dostęp do pranych rzeczy, warto zostawić w worku odrobinę miejsca i nie zapełniać go do końca. Pozostawienie przynajmniej jednej trzeciej wolnej przestrzeni chroni również przed ocieraniem się elementów garderoby o powierzchnię worka. Kolejną ważną rzeczą jest to, by przed włożeniem worka do bębna zapiąć zamek błyskawiczny pokrowca. Chroni to ubrania przed wypadnięciem podczas wirowania. Warto wspomnieć również o tym, że worek nie stanowi zabezpieczenia przed zafarbowaniem tkanin. Należy je więc skrupulatnie segregować przed praniem.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*