Rodzaje rolet – jak wybrać właściwe do mieszkania?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rolety nie tylko zapewniają Ci maksymalny komfort oraz prywatność, ale także mogą być doskonałą ozdobą okna. Na rynku znajdziesz wiele różnych rodzajów rolet, dlatego też podpowiadamy, jak wybrać te odpowiednie.

Rolety to nie tylko estetyczna, ale także wyjątkowo funkcjonalna i praktyczna ozdoba okien. To właśnie one najlepiej ochronią Twoje wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem i zapewnią Ci największą prywatność. Podpowiadamy więc, jakie rodzaje rolet możesz znaleźć na rynku oraz jakie zalety posiadają poszczególne rozwiązania.

Rolety rzymskie

To nic innego jak rolety uszyte z wysokiej jakości ozdobnych materiałów. Dzięki sporym walorom estetycznym są one  dobrą alternatywą dla tradycyjnej dekoracji okiennej w postaci kompletu firan i zasłon. Ten typ rolet możesz zamontować w każdym pomieszczeniu, a po zsunięciu stworzą one ozdobną harmonijkę, stanowiącą efektowną dekorację okien w sypialniach, salonach, kuchniach, a nawet łazienkach. Ich ogromną zaletą jest spora różnorodność – możesz wybrać modele wykonane z bardzo dekoracyjnych materiałów, ale także te bardziej minimalistyczne i proste, podobnie jak w przypadku zasłon. Dodatkowo są one bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości, ponieważ wystarczy ściągnąć je z karnisza lub odczepić od listwy rzep i wyprać.

Rolety dzień i noc

Niezwykle popularnym ostatnio rozwiązanie stały się także rolety dzień i noc. Swoja popularność zawdzięczają one gównie mechanizmowi, który umożliwia swobodną regulację ilości przedostającego się światła do wnętrz za pomocą pasów zasłaniających lub odsłaniających określoną część okna. Dzięki temu możesz całkowicie kontrolować poziom nasłonecznienia oraz zaciemnienia. Najczęściej wybieranym modelem rolet dzień i noc są rolety w kasecie. Jak one działają? Posiadają pionowo poprowadzone prowadnice, dzięki którym materiał rolety utrzymuje się w jednej płaszczyźnie, a sama tkanina schowana jest w wykonanej z trwałego materiału kasecie.

Rolety termoizolacyjne 

Świetną propozycją zarówno do mieszkań, jak i przestrzeni biurowych są wewnętrzne rolety termoizolacyjne. Są to rolety, które pokochasz szczególnie w wyjątkowo upalne dni, ponieważ wykonane są one z materiałów nieprzepuszczających słońca i gwarantujących niemal całkowite zacienienie, a co za tym idzie, przyjemny chłód w mieszkaniu. Jest także niezwykle estetyczne i minimalistyczne rozwiązanie, ponieważ rolety termoizolacyjne odstają od okna zaledwie 35mm oraz nie tworzą się na nich żadne zgięcia. Dodatkowo w bardzo łatwy sposób utrzymasz je w czystości.

Rolety bezinwazyjne

Ostatnią pozycją na naszej liście rolet, na którą warto zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego rozwiązania do swojego domu, są rolety bezinwazyjne. Jest to jedne z najprostszych i jednocześnie najpopularniejszych systemów montażu. Rolety te charakteryzują się przede wszystkim trwałością, a jednocześnie nie niszczą ani nie brudzą okiennych ram. Warto także wspomnieć, że nie ingerują one w strukturę okna, a ich montaż oraz same modele dostępne są w bardzo przystępnych cenach. Są one wyjątkowo proste w obsłudze, ale nie oznacza to, że chronią przed mocnym słońcem gorzej niż nieco bardziej  skomplikowane modele. Jest to więc bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie do Twojego domu.

Zdjęcie główne: Mitchell Griest/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*