Szafki łazienkowe wiszące do małej łazienki – czym powinny się wyróżniać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przemyślane zaprojektowanie niewielkiej łazienki ma bardzo duży wpływ na jej funkcjonalność oraz na komfort codziennego dbania o higienę. Z tego powodu inwestorzy często decydują się na rozwiązania, które nie zajmują zbyt wiele cennego miejsca w pomieszczeniu, ale jednocześnie zapewniają więcej przestrzeni do przechowywania i wpływają na estetyczny wygląd całego wnętrza. Jednym z takich rozwiązań jest szafka łazienkowa wisząca, która pozwala na łatwe wykorzystanie przestrzeni znajdującej się ponad podłogą. Warto jednak wspomnieć, że nie każda szafka równie dobrze sprawdzi się w małej łazience, dlatego podczas wyboru idealnego modelu powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które wpłyną na funkcjonalność mebla. 

Jakie szafki łazienkowe sprawdzą się najlepiej w mniejszych łazienkach?

Odpowiednio dobrane szafki łazienkowe powinny cechować się idealnym dopasowaniem do potrzeb domowników oraz do metrażu danej łazienki. Z tego powodu przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić się, na jakiej pojemności najbardziej nam zależy i dodatkowo wybrać najbardziej funkcjonalne rozmieszczenie poszczególnych półek. Dzięki temu zyskamy pewność, że zmieścimy w szafce wszystkie niezbędne kosmetyki lub akcesoria, co ułatwi utrzymanie pomieszczenia w czystości. Co więcej, ciekawym rozwiązaniem okazuje się również szafka łazienkowa wisząca nad umywalkę z lustrzaną powierzchnią – wówczas wykorzystując przestrzeń przeznaczoną na lustro, zyskujemy więcej miejsca do przechowywania. Tego typu szafka świetnie sprawdzi się również w łazience gościnnej, która zwykle cechuje się ograniczonym metrażem. 

Obraz zawierający ściana, wewnątrz, łazienka, pomieszczenie

Opis wygenerowany automatycznie

Niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów planujących wyposażenie mniejszych łazienek cieszą się również wąskie, wysokie szafki, które optycznie zajmują mniej miejsca, a cechują się dużą pojemnością. Wówczas warto jednak zwrócić szczególną uwagę na to, aby szafka łazienkowa nie została zamontowana zbyt wysoko – dorośli domownicy powinni mieć łatwy dostęp do wszystkich półek, aby korzystanie z mebli wciąż należało do funkcjonalnych i wygodnych rozwiązań. Godną uwagi propozycją stają się również podwieszane regały łazienkowe, które oprócz półek mogą składać się ze specjalnego kosza przeznaczonego na tekstylia, na przykład na ręczniki czy pranie. Duży wybór tego typu mebli łazienkowych można znaleźć w ofercie producenta Gante, który oferuje produkty cechujące się starannym wykończeniem oraz wysoką wytrzymałością nawet w tak wymagających warunkach, jak te występujące w łazienkach. 

Szafka łazienkowa, która optycznie powiększy przestrzeń – czym powinna się wyróżniać?

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, odpowiednio dobrana szafka łazienkowa może również optycznie powiększać całe pomieszczenie. Dzieje się tak między innymi w przypadku jasnych szafek wykończonych na wysoki połysk, które lepiej odbijają światło naturalne lub sztuczne i tym samym sprawiają, że łazienka wydaje się większa. Podobną funkcją wyróżniają się przeszklone szafki lub modele z dodatkowymi taśmami ledowymi, które delikatnie oświetlają przestrzeń w łazience i dodają całej aranżacji charakteru. Z tego powodu w mniejszych łazienkach bardzo dużą popularnością cieszą się przede wszystkim jasne meble z ewentualnymi ciemnymi elementami kontrastowymi lub modnymi ciemniejszymi dodatkami, na przykład świeczkami, dekoracyjnymi koszykami czy roślinami.

Fot. grekon.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*