Taras w trudnym miejscu. Zalety i zastosowanie oświetlenia LED

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W ciągu dnia pełne kwiatów i słońca a wieczorem klimatycznie oświetlone ale przede wszystkim z pysznym menu. Już za chwilę restauracje rozpoczną aranżacje  ogródków i tarasów aby ugościć swoich klientów na świeżym powietrzu. W takiej scenerii, każdy posiłek smakuje lepiej. A co jeśli restauracyjny taras graniczy z ruchliwą ulicą? Spokojnie! Takie miejsce też da się zaaranżować, wystarczy je dobrze oświetlić i zabezpieczyć.

Trudna lokalizacja

W przypadku usytuowania miejskiej restauracji, blisko ulicy, aranżacja ogródka może być nieco skomplikowana ale nie niemożliwa! Dobra lokalizacja i pyszna kuchnia z pewnością przyciągną gości, zwłaszcza latem kiedy pogoda sprzyja spotkaniom na zewnątrz. Dlatego warto pomyśleć o aranżacji stolików pod chmurką. Drewniany taras, duże donice pełne kwiatów i ozdobnych krzewów, girlandy świetlne budujące nastrój wieczorem, dzięki nim można stworzyć miejsce, w którym z pewnością każdy się chętnie zatrzyma na coś dobrego.

restauracja przy ulicy
Photo by Achim Scholty from: Pixabay.com

Aranżacja tarasu zewnętrznego 

Ogromną popularnością cieszą się tarasy z drewna egzotycznego, głównie dzięki swoim niezwykłym walorom wytrzymałościowym i estetycznym. Ich największą zaletą jest trwałość nawet bez impregnacji, W przeciwieństwie do innych tarasów, z sosny czy świerku, których impregnacja jest koniecznością. Deski tarasowe z drewna egzotycznego charakteryzuje ścisła struktura, która podkreśla ich naturalne piękno. Ponadto występują w wielu odcieniach: od jasnych żółci po mahoniowe brązy, co z pewnością pozwoli na dopasowanie pozostałych elementów dekoracyjnych i stworzenie spójnej aranżacji. 

taras drewniany
Photo by lifeforstock from: Freepik.com

Taras z drewna będzie bardzo wytrzymały ze względu na wysoką gęstość drewna i odporność na destrukcję biologiczną, w zmiennych warunkach atmosferycznych jakie panują w Polsce. Idealnie sprawdzi się więc  jako materiał wykończeniowy ogródka zewnętrznego w restauracji, patio, czy innych obiektach użyteczności publicznej. To także dobry wybór ze względu na duże natężenie ruchu, jakie będzie się odbywać na tej powierzchni. Warto dodać, że egzotyczne deski tarasowe nagrzewają się stosunkowo wolno, dzięki temu w upalne dni drewniany taras restauracji, nie będzie oddawał ciepła, jak w przypadku kostki brukowej czy płyt tarasowych.

Prosty montaż 

Montaż tarasu z drewna egzotycznego nie należy do skomplikowanych. Idea Garden oferuje kompleksowe systemy tarasowe umożliwiające niewidoczny montaż desek na tarasie z 4 gatunków drewna egzotycznego takich jak: Ipe Lapacho, Merbau, Padouck i Teak. Deski te charakteryzują się gładką powierzchnią wykończenia, bez tzw. ryfli oraz różnymi opcjami długości, co stwarza wiele możliwości montażowych. Deskę możemy układać w mijankę lub cegiełkę, przez co dodatkowo zostaje zminimalizowany odpad. Ponadto system Softline, w skład którego wchodzą: deska, system klipów, wkręty oraz legar pozwalają się cieszyć się urokami drewna bez widocznych wkrętów. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Trwały i pięknie zaaranżowany taras, który przyciągnie klientów to jedno ale, żeby goście czuli się w nim komfortowo należy zapewnić im bezpieczeństwo. W przypadku wspomnianej wcześniej lokalizacji, ogródek lub taras restauracyjny usytuowany przy ruchliwej ulicy, należy dobrze oświetlić. W tym przypadku doskonale sprawdzi się lampa ostrzegawcza LED. Tego typu lampy służą przede wszystkim do zabezpieczenia miejsc zdarzeń ale także mogą posłużyć do oświetlenia miejsc o specyficznej lokalizacji. Dzięki swojej trwałej obudowie i energooszczędnych diodach LED są chętnie wykorzystywane przez wiele podmiotów. Wyposażone w uchwyt flary ostrzegawcze można  zawiesić np. jako błyskowe światło ostrzegawcze. Lampy te, przystosowane są do ładowania za pomocą ładowarki sieciowej 240V, a także samochodowej co czyni ten produkt jeszcze bardziej uniwersalnym.

restauracja nocą
Photo from Pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*