Urządzanie jasnej kuchni – inspiracje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To, w jaki sposób zostanie urządzona, rzutuje w dużej mierze na komfort jej użytkowania oraz przyjemność z gotowania. Podczas meblowania i dekorowania kuchni niezwykle istotne są zarówno aspekty techniczne i praktyczne, jak i wizualne. Urządzone w przemyślany sposób pomieszczenie będzie wygodne i zachęci wszystkich domowników do pomocy przy kuchennych obowiązkach. Radzimy, jak praktycznie i estetycznie urządzić jasną kuchnię.  

Trójkąt roboczy  

Niezwykle istotne zarówno dla wyglądu kuchni, jak i dla jej funkcjonalności jest odpowiednie ustawienie mebli. Trójkąt roboczy składa się z lodówki, kuchenki oraz zlewu kuchennego. Umieszczenie tych elementów blisko siebie zapewnia wygodę przy gotowaniu i przygotowywaniu posiłków. Warto wybierać zestawy mebli kuchennych, które uwzględniają trójkąt roboczy i pozwalają na jego stworzenie. Zaburzenie tego układu nie tylko wpłynie negatywnie na wygląd kuchni, lecz także na komfort korzystania z niej. W pomieszczeniu utrzymanym w jasnej kolorystyce możesz postawić na dwie opcje związane z trójkątem roboczym – zabudowę oraz kontrasty.  

W kuchni tworzonej pod zabudowę, cały wystrój będzie bardzo spójny i jednolity. Dzięki temu uzyskasz harmonijny i elegancki wygląd kuchni. Z kolei kontrastowanie ciemnych sprzętów kuchennych z jasnymi ścianami i meblami wprowadzi ciekawe “zamieszanie”, a w ten sposób możesz uniknąć efektu sterylnego, laboratoryjnego pomieszczenia, który czasem tworzy się przy jasnych kuchniach.   

Łatwe do czyszczenia meble kuchenne   

Jasne meble kuchenne wyglądają pięknie i tworzą bardzo estetyczny efekt eleganckiej, klasycznej kuchni. Taka tonacja kolorystyczna jest zgodna między innymi ze stylem minimalistycznym, skandynawskim, wiejskim oraz francuskim i angielskim. Przy wyborze mebli weź jednak pod uwagę to, czy szafki kuchenne będą łatwe w czyszczeniu. Blaty w kuchni są powierzchnią przede wszystkim użytkową, dlatego często się brudzą i wymagają ciągłego przecierania. Podobnie jest z frontami szafek – trzeba je często myć, czyścić i wycierać. Duża ilość drobnych żłobień i ornamentów sprawia, że takie meble trudno jest utrzymać w czystości, a na jasnej powierzchni każde zabrudzenie widać, jak na dłoni. 

Aby cieszyć się piękną, czystą i elegancką kuchnią, postaw na rozwiązania, które pozwolą Ci z łatwością utrzymać jej estetyczny wygląd przez wiele lat. Wybierz szafki z dużymi, szerokimi żłobieniami, z których łatwo będzie usunąć kurz i zabrudzenia. Unikaj raczej ozdobników wypukłych, ponieważ zazwyczaj zbiera się na nich dużo kurzu, który trzeba później często wycierać. Najlepszym rozwiązaniem do mebli kuchennych są proste, minimalistyczne uchwyty lub gałki, ponieważ łatwo jest je umyć, dzięki czemu nie będą się one kleić od zaschniętego tłuszczu lub innego rodzaju zabrudzeń. Dużo propozycji łatwych w czyszczeniu szafek znajdziesz w ofercie sklepu 24naszemeble.pl.  

Praktyczne dekoracje  

Kuchnia jest pomieszczeniem użytkowym, dlatego każdy centymetr kwadratowy miejsca jest w niej na wagę złota. Jasna kuchnia sprawia wrażenie bardziej przestronnej, dlatego ten rodzaj wystroju świetnie sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach. Zbyt duże zagęszczenie różnych dekoracji w kuchni może ją przytłoczyć i sprawić, że będzie się ona wydawała mniejsza, niż jest w rzeczywistości. W kuchni postaw na zajmujące mało miejsca i praktyczne dodatki. 

Fot.: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*