Wielofunkcyjne pomocniki w kuchni – na co zwrócić uwagę wybierając roboty kuchenne?

Wielofunkcyjne pomocniki w kuchni – na co zwrócić uwagę wybierając roboty kuchenne?

Materiał Partnera

Inne
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Robot kuchenny to idealny prezent dla każdego, kto lubi gotować. Dzięki tym urządzeniom wielu czynności nie trzeba wykonywać ręcznie. W ten sposób przygotujesz posiłki znacznie szybciej i bez wysiłku. Największym atutem robotów kuchennych jest ich wszechstronność. Dlatego z takiego rozwiązania ucieszą się miłośnicy kulinarnych eksperymentów. Robot będzie wsparciem w wielu sytuacjach – gdy chcesz szybko zrobić sałatkę, przygotować wypieki, ubić pianę czy zmielić mięso. Na co zwrócić uwagę, szukając idealnego modelu? Zobacz nasze podpowiedzi!

Dobry robot kuchenny – najważniejsze cechy

Liczba dostępnych robotów kuchennych jest naprawdę ogromna. Nawet w ofercie tego samego producenta można znaleźć wiele urządzeń o podobnej nazwie, które jednak różnią się dodatkowymi akcesoriami. Na co patrzeć w pierwszej kolejności? Jak porównywać ze sobą różne modele? Żeby odnaleźć się w świecie robotów do kuchni, należy przyjrzeć się konkretnym parametrom.

  • Moc urządzenia – niezależnie od tego, czy robot akurat ubija, miesza czy szatkuje, jego silnik pracuje z dużą intensywnością. Jeśli nie chcesz robić częstych przerw, wybierz model o wyższej mocy – będzie mógł dłużej pracować bez nagrzewania.
  • Dostępne końcówki – chociaż podstawą działania urządzenia jest korpus, o tym, jak wiele potrafi sprzęt decydują nakładane końcó Im więcej ostrzy, tarcz, sit i mieszadeł, tym więcej uda się przygotować. Najbardziej rozbudowane modele zastąpią nie tylko mikser czy blender, ale także koktajler, maszynkę do mięsa czy sokowirówkę.
  • Misa – to tam miesza się składniki. Ważne jest, żeby była odpowiednio duża i wytrzymał Jeśli masz taką możliwość lepiej wybierać modele z misą metalową niż plastikową, ponieważ jest bardziej trwała i odporna na odkształcenia.
  • Regulacja obrotów – im jest dokładniejsza, tym większa szansa na znalezienie optymalnych ustawień.
  • Jakość wykonania – robot kuchenny to zakup na lata. Inwestując w taki uniwersalny sprzęt, należy spodziewać się bezawaryjnego działania. Warto sprawdzić opinie na temat ostrzy oraz obudowy. Urządzenie powinno być odporne na pęknięcia, otarcia i inne uszkodzenia mechaniczne.

Oprócz wymienionych cech należy uwzględnić także kwestie przechowywania. Rozbudowany robot kuchenny zajmie zdecydowanie więcej miejsca niż taki mający jedynie kilka podstawowych funkcji. Dlatego przed zakupem upewnij się, że na pewno w szafkach znajdzie się wystarczająco dużo przestrzeni, żeby wszystkie części dało się schować.

Jaka firma produkuje najlepsze roboty kuchenne?

Dobrych robotów kuchennych należy szukać w ofercie firm, które dostarczają także inne sprzęty AGD. Wśród liderów w tej branży można wymienić takie marki jak Bosch, Kenwood, KitchenAid. Tego typu urządzenia dostarczają także polskie marki z tradycjami – Amica oraz MPM. Dobra opinia o wyrobach od konkretnego producenta może być oczywiście wskazówką, lecz przy wyborze należy raczej kierować się specyfikacją i dostępnymi funkcjami.

Robot do kuchni – czy to się opłaca?

Samodzielne przygotowywanie posiłków jest lepszym rozwiązaniem niż kupowanie gotowych dań. Nie dość, że gotując w domu zapłacisz mniej, to w dodatku masz kontrolę nad doborem odpowiednio świeżych składników i przypraw. Poza oszczędnością pieniędzy możesz liczyć także na oszczędność czasu. Z robotem przygotujesz każdą potrawę zdecydowanie szybciej. A to oznacza więcej czasu na swoje hobby lub dla bliskich! Ten ostatni argument powinien być decydujący dla każdego, kto myśli o zakupie robota, ale wciąż ma wątpliwości.

Sprawdź roboty kuchenne w sklepie MediaMarkt!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*