Wiosenna aranżacja wnętrza: jak tanio odświeżyć mieszkanie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Początek wiosny to czas, kiedy wszystko rozkwita i budzi się po zimie do życia, a świat zaczyna nabierać zupełnie innej energii. Często w związku z tym pojawiają się pomysły, by przejrzeć garderobę, zmienić fryzurę czy odrobinę odświeżyć mieszkanie. Coroczny remont byłby kosztowny i czasochłonny, ale kto powiedział, że zmiana, żeby była zauważalna, musi być duża? Zobacz, jak w łatwy i niedrogi sposób odświeżyć mieszkanie na wiosnę!

Zadbaj o dodatki

Nawet nieduży remont mieszkania wymaga wzięcia urlopu albo wynajęcia ekipy remontowej. Wiąże się także z dużymi kosztami – wymiana płytek w łazience czy zmiana mebli kuchennych to kwoty rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. O charakterze wnętrza przesądzają często jednak nie bazowe elementy, ale dodatki. I to o nie warto zadbać, chcąc zmienić wystrój pomieszczenia.

  • Ozdobne poduszki i narzuta – salon i sypialnia zyskają nowy charakter, jeśli wymienisz stare poduszki i koce na coś w zupełnie nowym stylu.
  • Ceramika – wymień stare wazony czy doniczki na nowe. Wyposaż wnętrze w świeczniki – najlepiej poustawiaj je grupkami.
  • Uchwyty meblowe – nie musisz zmieniać mebli w kuchni, by nadać jej świeżości. Drobną, ale widoczną zmianą jest na przykład wymiana uchwytów albo przemalowanie starych.

Pamiętaj, że ciekawe i charakterystyczne dodatki można znaleźć nie tylko w sklepach sieciówkach z wyposażeniem wnętrz. Warto poszperać także na targach staroci i w internecie – często to tam kryją się ciekawe i niebanalne rzeczy!

Powieś na ścianach wielkoformatowe plakaty lub zdjęcia

Bardzo dużą zmianę we wnętrzach wnosi ozdobienie ścian. Jednym z najłatwiejszych, a jednocześnie najbardziej stylowych sposobów na ich udekorowanie są plakaty albo wielkoformatowe fotowydruki. Druga opcja jest o tyle ciekawa, że możesz wydrukować i powiesić zrobione przez siebie zdjęcia – pięknego krajobrazu, elementu natury czy detalu, który cię zachwycił. W ten sposób sprawiasz, że wnętrze staje się jeszcze bardziej „twoje”.

Dobrym pomysłem jest także stworzenie galerii zdjęć – szczególnie jeśli masz w domu do zagospodarowania więcej ścian. Klasyczne odbitki umieść w ramkach – najlepiej, by były różne, ale nawiązujące do tego samego stylu. Do niektórych ramek możesz włożyć zasuszone kwiaty czy obrazek przywieziony z podróży, co urozmaici twoją galerię. Dzięki temu powstanie ciekawa ściana, która z pewnością będzie przykuwać wzrok.

Przemaluj ściany

Najprostszy sposób, który wnosi do wnętrz świeżość i potrafi całkowicie je odmienić to przemalowanie ścian. Jeśli do tej pory miałeś na nich kolor, może warto zamienić go na biel i tym samym optycznie powiększyć i rozjaśnić wnętrze? Z drugiej strony, jeśli twoje mieszkanie było białe, dla odmiany spróbuj nadać mu trochę barw. Nie musisz malować całego salonu czy sypialni – bardzo modne jest obecnie malowanie na kolor tylko jednej ściany albo sufitu!

Odświeżenie wnętrza nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Czasem wystarczy wprowadzić kilka niewielkich zmian, by nabrało nowego charakteru. Zacznij od dodatków: zmiany narzuty, poduszek, kupienia ciekawego wazonu czy zawieszenia plakatu. Zobacz, jak bardzo odmienią twój dom!

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*