Wyłącznik naprądowy – inwestycja we własne bezpieczeństwo

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z prądem, powinniśmy dokładać wszelkich starań, by zapobiegać potencjalnie niebezpiecznym zdarzeniom. Problemy z prądem mogą być przyczyną zwarcia, pożaru, a nawet utraty zdrowia lub życia podczas takiego zdarzenia. Stąd też bardzo ważną sprawą jest tutaj inwestycja w dobrej jakości rozwiązania, które spełniają wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Niedopuszczalną sprawą jest więc korzystanie z niesprawnych urządzeń elektrycznych, czy też podłączeń niespełniających wymogów technicznych. Z pewnością warto więc montować, np. dobrej jakości wyłączniki nadprądowe oraz inne urządzenia, dzięki którym w pełni bezpiecznie można korzystać z energii elektrycznej. Dotyczy to zarówno mieszkań prywatnych jak i miejsc pracy, czy też budynków użyteczności publicznej. Zakup takich urządzeń nie stanowi obecnie żadnego problemu – wystarczy tylko znaleźć odpowiedniego dostawcę tego typu sprzętu.

Wyłącznik nadprądowy – gdzie szukać najlepszych urządzeń tego typu?

Wyłączniki nadprądowe to rozwiązania, które znane są powszechnie jako tzw. bezpieczniki. Ich zadaniem jest więc wyłączenie prądu w przypadku nagłego skoku napięcia, które może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji takich jak np. pożar instalacji elektrycznej, itp. Jeśli więc chcemy się zaopatrzyć w odpowiednie wyłączniki nadprądowe, pasujące do danych zadań, to musimy sięgnąć po takie rozwiązania, w których prąd wyzwalania zwarciowego jest dopasowany do danej instalacji. Prąd zadziałania urządzenia zabezpieczającego jest określany symbolami literowymi. Są to tzw. charakterystyki czasowo-prądowe wyłączników nadmiarowo-prądowych: A, B, C i D. Wyłączniki nadprądowe, które znajdują się w naszych mieszkaniach to wyłączniki nadprądowe typu B. Reszty wyłączników nadprądowych, takich jak C i D używa się w przemyśle; także wyłączniki typu A są stosowane bardzo rzadko. Istnieją także inne wyłączniki np. E, K, S, Z, itp., ale one też są przeznaczone do użytku specjalistycznego. Jeśli więc szukamy dobrej jakości wyłączników nadprądowych, w których prąd nastawienia urządzenia zabezpieczającego będzie pasował do naszych potrzeb, to koniecznie powinniśmy odwiedzić witrynę sprzedażową: www.sklep.elus.pl. Nabędziemy tam nie tylko wyłączniki nadprądowe takich producentów jak: Eaton, Hager, Kanlux, Legrand albo Schneider Electric ale także inne rozwiązania, dzięki którym np. obciążalność prądowa długotrwała przewodu instalacji elektrycznej będzie odpowiednio zabezpieczona.

Wyłączniki nadprądowe – wszystko w jednym miejscu

Każdy wyłącznik nadprądowy posiada dwa zabezpieczenia. Jeśli więc prąd znamionowy w instalacji nagle osiągnie bardzo wysokie natężenie, którego nie ma normalnie, obwód zostanie otwarty. Dzieje się tak wówczas, gdy zostanie przekroczona 3-5 krotność prądu znamionowego, jaki normalnie mamy w mieszkaniu. W przypadku bezpieczników typu C będzie to wartość od pięciu do dziesięciu razy wyższa. Drugi czujnik który znajduje się w wyłączniku nadprądowym ma charakter termiczny, przeciążeniowy. Włącza się on po określonym czasie, gdy temperatura w instalacji, wskutek przeciążenia, wzrośnie. Takie rozwiązanie sprawi, że przewody zasilające nie zaczną się palić. Warto więc inwestować w dobrej jakości urządzenia zabezpieczające oraz używać dobrze dobranych wkładek bezpiecznikowych – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Wszystkie ingerencje w instalacje elektryczne powinny być przeprowadzane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Zakup dobrej jakości wyłącznika nadprądowego w sklepie internetowym Elus na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*