Zakup własnego mieszkania – na co warto zwrócić uwagę, kupując lokal w Lublinie?

Zakup własnego mieszkania – na co warto zwrócić uwagę, kupując lokal w Lublinie?

Francesca Tosolini/unsplash.com

Inne
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Proces zakupu nowego mieszkania zawsze wiąże się ze sporymi emocjami. W końcu ta dosyć duża inwestycja ma bezpośredni wpływ na komfort naszego życia. Podejmując decyzję o zakupie, warto jednak zwrócić uwagę na podstawowe kwestie, jakimi cechuje się dany lokal, osiedle czy też dzielnica. Jak podjąć dobry wybór? Wyjaśniamy!

Lokalizacja w centrum miasta

Rynek nieruchomości jest dosyć bogaty w oferty mieszkań w różnych częściach miasta. Wybór lokalizacji w centrum ma wiele zalet jak chociażby bliskość sklepów, szkół, przedszkoli, czy wielu miejsc pracy. Mieszkanie w centrum zwykle będzie też znacznie lepiej skomunikowane z innymi częściami miasta. Dobrym przykładem jest inwestycja przy Wieniawskiej 11, której szczegóły można znaleźć pod adresem https://wieniawska11.pl/, ponieważ ta lokalizacja znajduje się praktycznie w ścisłym centrum Lublina. Osoby, które zdecydują się zamieszkać na tym osiedlu, mogą liczyć na wspomniane wcześniej korzyści, a dodatkową zaletą jest bliskość Ogrodu Saskiego z dużym placem zabaw dla dzieci. Park znajduje się niemalże po drugiej stronie ulicy i pozwala lokalnej społeczności odpocząć od miejskiego zgiełku, charakterystycznego dla centrum Lublina.

Metraż skrojony na miarę własnych potrzeb

Wygodne mieszkanie powinno posiadać powierzchnię dostosowaną do potrzeb właścicieli. W przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego w zasadzie może być to nawet słynne M1, czyli niewielka kawalerka. Z kolei dla pięcioosobowej rodziny mieszkanie powinno liczyć już dobrych kilkadziesiąt metrów kwadratowych i co najmniej kilka pokoi. Na całe szczęście nowoczesne osiedla często zapewniają duży wybór lokali, które różnią się od siebie właśnie metrażem. W tym samym budynku znajdziemy zarówno mieszkania o powierzchni 30, jak i 150 metrów kwadratowych. Tak duża różnorodność pozwala dobrać lokal skrojony na miarę indywidualnych potrzeb przyszłych mieszkańców.

Ekspozycja słoneczna

W naszym regionie liczba dni słonecznych w skali roku jest stosunkowo niewielka. Z tego względu warto wybrać mieszkanie, które zapewni nam dopływ naturalnego światła z zewnątrz. Najlepszym wyborem będą oczywiście lokale wyposażone w okna wychodzące na południe, ewentualnie na zachód. W obu przypadkach możemy liczyć na to, że promienie słoneczne będą swobodnie wpadać do mieszkania, co przekłada się bezpośrednio na nasz humor i ogólny komfort codziennego życia. W obecnych realiach praktycznie nikt nie buduje już mieszkań z tak zwaną „ślepą kuchnią”, jak miało to miejsce w przypadku blokowisk z wielkiej płyty. Dziś nowoczesne budynki mieszkalne wyposażane są w duże okna, dzięki czemu wnętrza są naprawdę przejrzyste i dosłownie wypełnione słońcem.

Komfort życia i dodatkowe aspekty

Odpowiednio dobrana lokalizacja, czy metraż mieszkania z pewnością może być gwarancją komfortowego życia. Warto jednak pamiętać także o innych aspektach, które mogą poprawić nasz codzienny byt. Dobrym przykładem może być dostępność windy, którą docenimy szczególnie w przypadku, gdy nasze mieszkanie znajduje się na górnej kondygnacji, na przykład na szóstym piętrze. W nowoczesnych budynkach o windę nie musimy się martwić, jest to raczej stały element wyposażenia powstających obecnie osiedli. Innym istotnym aspektem może być dostępność miejsc parkingowych. W przypadku starego budownictwa mieszkańcy często muszą pozostawiać swoje samochody na miejskich parkingach, a to z kolei może wiązać się z niedoborem miejsc. Nowoczesne osiedla często oferują nie tylko własne parkingi naziemne, ale także miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Takie rozwiązanie to nie tylko duża wygoda, ale także bezpieczeństwo, ponieważ nasz pojazd jest znacznie mniej narażony na uszkodzenie czy kradzież.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*