5 pomysłów na ciekawą aranżację okna

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Okna są prawdziwą wizytówką domu. Wiele osób chce, by wyglądały naprawdę pięknie. Przedstawimy 5 pomysłów na ciekawe i niebanalne dekoracje okna. Zaaranżuj je tak, by pasowały do danego pomieszczenia.

Okno w stylu romantycznym

Wiele osób marzy, by podczas relaksu mogło patrzeć przez okno na ogród lub okolicę. Jeśli mamy dom jednorodzinny, świetnym pomysłem będzie odpowiednie zaaranżowanie okna, które wychodzi na ogród tak, byśmy mogli przy nim usiąść. Możemy stworzyć wygodny, szeroki parapet, na którym zaaranżujemy komfortowe siedzisko. Dzięki temu okno nabierze całkowicie innego wymiaru. Położone na parapecie poduszek sprawi, że pomieszczenie od razu nabierze bardziej przytulnego charakteru. Taki parapet można stworzyć dzięki zabudowie kaloryfera. Zyskamy dodatkową przestrzeń do odpoczynku i bardzo ciekawe miejsce np. do czytania książek, czy relaksu z kubkiem kawy. 

Okno w stylu nowoczesnym

Okno w bardziej nowoczesnym stylu sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej eleganckie i wykwintne. Jeśli posiadamy duże okna balkonowe, wychodzące na taras, można umieścić w nich automatyczne rolety, które pozwolą kontrolować ilość światła słonecznego, które wpada do pomieszczenia. Również rolety dzień-noc sprawią, że okno będzie nieco zasłonięte, a my zyskamy dyskrecję i komfort, bez potrzeby umieszczania karnisza, z ciężkimi zasłonami, czy firankami. Coraz więcej pomieszczeń jest urządzanych bez zasłon czy firanek, także ze względu na wygodę. W bardziej klasycznych wnętrzach są polecane rolety rzymskie, które pełnią funkcję dekoracyjną, ale także chronią nas przed nadmiernym nasłonecznieniem. Na końcu rolety rzymskiej umieszczony jest ozdobny element, który nadaje oknu bardziej eleganckiego charakteru. Roleta jest jednostronna i mamy do wyboru wiele rodzajów tkanin, które mogą mieć ciekawe printy oraz faktury. Łatwo można również wymienić tkaninę na nową.

Okno w stylu rustykalnym

Jeśli zależy nam na ociepleniu wizerunku domu, warto postawić na styl rustykalny. W tym wypadku wystarczy jedynie pojedynczy karnisz, na którym umieścimy pojedynczą lub podwójną zasłonkę wykonaną z naturalnej bawełny lub lnu. Okno na noc może być nią zasłonięte, a w ciągu dnia zasłony można rozchylić, by móc podziwiać przez nie piękno okolicy. Takie rozwiązanie jest odpowiednie dla drewnianych domów jednorodzinnych. Rolety dzień-noc, czy pełne rolety mogą odebrać nieco uroku rustykalnemu wnętrzu. Warto więc pomyśleć nad prostymi zasłonami w naturalnych barwach.

Okno w stylu glamour

W takiej aranżacji okna, podobnie jak w stylu angielskim, wykorzystywane są nieco cięższe zasłony oraz firanki. Dobrym pomysłem będzie połączenie cienkich firanek bez wzorów oraz nieco cięższych zasłon z tłoczonymi wzorami. Ciekawe printy na zasłonach sprawią, że okno będzie bardziej eleganckie i nabierze dekoracyjnego charakteru. Dodatkową dekoracją, jaką można dodać do okien w takim stylu, są ozdobne spinki do zasłon, które stworzą bardzo oryginalne marszczenie na materiale. Karnisz również można wybrać w nieco bardziej eleganckiej wersji, np. w kolorze chromowanej stali.

Image by leemelina08 from pixabay.com

Okna w stylu nowoczesnej klasyki

Nowoczesne okna wcale nie muszą oznaczać rezygnacji z zasłon oraz firan. W nowocześniejszym wydaniu można użyć specjalnej maskownicy na karnisz, dzięki czemu będzie on całkowicie niewidoczny. To świetne rozwiązanie w przypadku podwieszanych sufitów, z dodatkowym oświetleniem LED. Zamontowanie przy karniszu listwy LED sprawi, że okno będzie jeszcze bardziej wyeksponowane. Jeśli urządzamy okno w takim stylu, warto wybrać naturalne materiały, w klasycznych odcieniach, świetnie sprawdzi się m.in. szarość, biel, a także czerń. W przypadku nowoczesnych wnętrz postawmy bardziej na fakturę niż na wzory. Nowoczesne okna z zasłonami na pewno dodadzą wnętrzu eleganckiego charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*