Zastosowanie masztów oświetleniowych

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Maszty oświetleniowe są niezastąpionymi produktami w wielu branżach. Wykorzystywane są między innymi na placach budów, lecz nie tylko.

Bardzo łatwo da się je zauważyć podczas dużych wydarzeń publicznych np. imprez plenerowych, koncertów, pikników i innych imprez masowych w różnych lokalizacjach. Ich przydatność zwiększa się jeszcze bardziej, gdy dzień staje się krótszy, a zmrok zapada już we wczesnych godzinach. Masz oświetleniowy to nie tylko mocne źródła światła. Ten sprzęt może także spełniać funkcję ochronną, np. zapewniać lepsze warunki kamerą przemysłowym lub rozświetlać dany teren nocą, co skutecznie odstraszy potencjalnych złodziei.

Oświetlenie przestrzeni placów budów przy pomocy przenośnego masztu

Użytkowanie przenośnych masztów ora wież oświetleniowych to bardzo komfortowe rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej właścicieli firm. Taki produkt potrzebny może być, jeżeli istnieje konieczność przenoszenia lub usunięcia oświetlenia. Maszty są o wiele lżejsze niż standardowe, stacjonarne oświetlenie, dlatego możliwy jest ich bezproblemowy transport oraz w razie czego – szybki demontaż i ponowny montaż. W ofercie producentów mamy do wyboru naprawdę wytrzymałe produkty, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, lecz także bardzo dobre warunki oświetleniowe. Z powodzeniem mogą być stosowane nawet podczas panowania niekorzystnych warunków oświetleniowych.

Maszt lub maszty zintegrowane są zwykle z agregatem prądotwórczym o odpowiednio dobranej mocy. Dzięki temu nie istnieje konieczność zamartwiania się o dodatkowe źródło prądu. Maszty przenośne zwykle są stawiane na krótki okres czasu, tak więc często przedsiębiorcą może być nie na rękę ich zakup. Wówczas dobrym pomysłem jest wynajem masztów oświetleniowych lub innych urządzeń mających na celu oświetlenie danego terenu.

Jakie korzyści wynikają z użytkowania masztów oświetleniowych w danym miejscu?

Takie urządzenia niewątpliwie posiadają całą listę pozytywnych cech. Ich zastosowanie wiąże się z wieloma korzyściami. Dzięki małemu ciężarowi, tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, możemy je łatwo transportować, a szeroki wachlarz zastosowań sprawia, że są one wykorzystywane w kategorii oświetlenia różnych przestrzeni. Dobrze sprawdzają się w ogrodach, parkach, centrach miejskich, mieszkaniowych dzielnicach, halach przemysłowych oraz handlowych.

Na uwagę zasługują także w oczach fotografów oraz filmowców. Niektóre modele są wyposażone w możliwość zdalnego sterowania, tak więc można zarządzać oświetleniem w każdym momencie i nie trzeba do tego zatrudniać dodatkowej pomocy.

Jak wybrać odpowiedni maszt oświetleniowy?

Ze względu na problem w wyborze, chcąc zakupić maszty oświetleniowe, musimy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim sam plac, jeżeli chodzi o budowy, musi spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa pracy.

Takie urządzenie powinno doskonale oświetlać wszelkie stanowiska pracy, aby zmaksymalizować ochronę pracowników. Bardzo istotne jest także zadbanie o dobre natężenie światła na drogach ewakuacyjnych oraz ciągach komunikacyjnych.

Skorzystać z masztów powinniśmy, biorąc także pod uwagę właściwe natężenie światła. Nie może być ono ani zbyt mocne, ani zbyt słabe. Urządzenie nie mogą także utrudniać przejazdu maszyn budowlanych, pojazdów ani kolidować z ciągiem pieszych czy drogami.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się nie tylko zakup, ale także wynajem masztów oświetleniowych. Jest to możliwe np. na stronie: https://bm-rent.pl/pl/wypozycz/maszty-oswietleniowe. Niemal każda firma, która organizuje wydarzenia plenerowe lub specjalizuje się w budowie, uważa taką pomoc za nieocenioną. W związku z tym generowane są spore oszczędności i zapewniane jest bezpieczeństwo.

Samo kupno masztów jest dość kosztowne, jednak nie należy postrzegać tego jako zbędną inwestycję. Należy zwrócić uwagę, że jest to swojego rodzaju wydatek na zadbanie o bezpieczeństwo środowiska pracy, oraz zminimalizowanie strat z tytułu aktów wandalizmu, kradzieży i innych wydarzeń, mających podłoże w nieodpowiednim oświetleniu. Maszty wraz z monitoringiem mogą stanowić bardzo skuteczne zabezpieczeniem przed wyżej wymienionymi szkodami.

Zdjęcie: Materiały od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*