Zastosowanie regałów paletowych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Meble magazynowe są bardzo przydatne nie tylko w przemyśle. Solidne, pojemne półki regałów okazują się bardzo pomocne nawet w domowych warunkach, dlatego warto znać ich specyfikę i różnorodne zastosowanie. Przedstawiamy miejsca, w których można wykorzystać regały paletowe.   

Regały w magazynie    

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli regałów magazynowych. Różnią się one funkcjami, jakie pełnią i dostosowane są do przechowywania innych towarów. Większość magazynów korzysta z najbardziej podstawowego i uniwersalnego rodzaju regałów, czyli regałów półkowych. Jest to opcja tania i nadająca się do przechowywania praktycznie każdego rodzaju towaru w bezpieczny sposób. Dzięki szerokim półkom towar stoi na regale stabilnie i jest odpowiednio zabezpieczony, a ich przewiewna konstrukcja zapobiega zawilgoceniu produktów, co jest niezwykle ważne podczas przechowywania towaru w magazynie.   

Regały paletowe bardzo ułatwiają wyjmowanie i sięganie towaru z rzędów, zwłaszcza za pomocą wózka widłowego. Doskonale sprawdzą się w dużych magazynach, w których przechowuje się duże objętości towarów. Półki w regałach zaprojektowane są w taki sposób, by towar zawsze znajdował się z przodu, w zasięgu wideł wózka czy wysięgnika. Tego typu regały pozwalają na jak najbardziej ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni i usprawnienie procesu załadunku towaru. Nadają się przede wszystkim do przechowywania towarów o niewielkiej rotacji. Projekt regałów paletowych zakłada przede wszystkim kompatybilność z wózkami widłowymi i możliwość jak najłatwiejszego sięgania po towar.   

Regały w warsztacie  

W warsztacie samochodowym nie brakuje ciężkiego sprzętu, skrzynek na narzędzia oraz wielu części zamiennych do aut, a także kół i opon. Do ich przechowywania doskonale sprawdzają się regały magazynowe, które pozwalają na wygodne ustawienie dużych ilości sprzętu w jednym miejscu. Dzięki temu wszystkie ciężkie i zajmujące wiele miejsca rzeczy będą mogły być trzymane na tej samej przestrzeni i nie będą zagracać warsztatu. Takie regały są wysokie i bardzo pojemne, dzięki czemu są w stanie utrzymać naprawdę duże ilości towarów oraz niezbędnych w warsztacie sprzętów i narzędzi.   

Regały w garażu   

Nawet w domowych warunkach mogą przydać Ci się regały magazynowe. W garażu przechowuje się zazwyczaj sezonowe opony lub koła do samochodu, wiele akcesoriów do naprawy auta, a także narzędzi do domowych napraw. W licznych domach garaż pełni także rolę przydomowego magazynu, w którym trzymane są domowe przetwory, a także zapasy produktów suchych lub konserw. Regały doskonale sprawdzą się w takim miejscu. Ich wysokość oraz głębokie półki sprawiają, że są niezwykle pojemne, a to niewątpliwy plus w każdym domu. Dzięki zastosowaniu regałów magazynowych garaż będzie uporządkowany i bardziej przestrzenny.   

Fot.: Tiger Lily/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*