Dach, który będzie solidnym zwieńczeniem domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Tylu ilu jest inwestorów, tyle jest pomysłów na dach. Zanim jednak zaakceptujemy projekt konkretnej bryły, warto pamiętać, że zarówno więźba, jak i pokrycie dachu to spory koszt. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem budowy, dobrze jest przemyśleć kilka kwestii związanych z wydatkami na ten cel.

Dachówka to nie wszystko

Jeśli do tej pory nie mieliśmy do czynienia z budowlanką, wiele rzeczy może nas zaskoczyć, a do najpopularniejszych, niemiłych niespodzianek należą koszty związane z budową dachu. Niestety debiutujący inwestorzy często zapominają, że na piękny, rozległy, czterospadowy dach pokryty karpiówką będzie trzeba zużyć dużo materiałów na, które składają się nie tylko elementy podstawowe, ale także znacznie droższe gąsiory różnego rodzaju, trójniki czy zaślepki systemowe. Do tego oczywiście trzeba doliczyć koszty związane z więźbą, czyli dużą ilość drewna, transport i robociznę. Nie możemy też o zapomnieć o kominach oraz rynnach. Te wszystkie czynniki sprawiają, że chcąc postawić niedrogi dom w dosyć krótkim czasie, warto rozważyć dosyć minimalistyczny dach dwuspadowy, którego konstrukcja jest łatwiejsza do wykonania. Nie starajmy się jednak przesadnie oszczędzać na ekipie czy poszczególnych elementach konstrukcyjnych, ponieważ kilka tysięcy, które zaoszczędzimy np. na pominięciu deskowania lub zastosowaniu tańszej membrany, może zaowocować licznymi i bardzo kosztownymi usterkami w przyszłości.

Dobra ekipa na wagę złota

O tym, że na inwestorów czeka wiele pułapek, wie chyba każdy. Aby ograniczyć ilość problemów związanych z budową, warto stawiać zatem na sprawdzonych fachowców. Budując dom w okolicach Lublina, skorzystać możemy z usług tej firmy http://dachserwis.com/. Wieloletnie doświadczenie, doskonałe opinie klientów oraz szeroki asortyment najpotrzebniejszych elementów gwarantuje zadowolenie z wykonanej usługi. Pamiętajmy jednak, że przed nawiązaniem współpracy z jakimkolwiek wykonawcą konieczne jest wykonanie starannej wyceny, którą potwierdzimy podpisaniem umowy na budowę dachu. Dzięki temu zyskamy gwarancję ustalonych cen oraz dotrzymanie terminu w ramach określonych w umowie widełek czasowych. Dopilnowanie tych formalności, oszczędzi nam wielu problemów. 

Solidny dach jest równie ważny, jak dobrze wymurowane ściany i dokładnie zrobiona izolacja piwnicy. Choć każdy inwestor szuka oszczędności, nie zmniejszajmy pochopnie wydatków w przypadku materiałów oraz ekipy, która zajmie się naszym dachem. Zdecydowanie lepiej uprościć konstrukcję, niż w przyszłości płacić za nie najlepsze decyzje, które będą bardzo kosztowne w naprawie.

Fot.: Michael Jasmund/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*