Zsyp na pranie – czy warto?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiele osób nie decyduje się na montaż zsypu na pranie, sądząc, że to zbyteczny wydatek. Najczęściej taka decyzja kończy się tym, że jedna osoba regularnie dźwiga po schodach kosz pełen brudnych rzeczy zebranych w pokojach domowników na piętrze. To strata czasu, sił, a przede wszystkim dodatkowe obciążenie dla kręgosłupa. Sprawdź jak montuje się zsyp na pranie, jakie są zalety takiego rozwiązania i ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na ten cel. 

Zsyp na pranie w domu – czy warto

Można powiedzieć, że zsyp na pranie wciąż nie jest w naszym kraju popularnym rozwiązaniem. Choć w USA taka instalacja jest praktycznie normą w budownictwie, u nas niewiele osób myśli o jej montażu. Jeśli zapomnisz o takiej możliwości, może okazać się, że zrezygnujesz z jednego z największych udogodnień, jakie warto zastosować w swoim domu. Po pierwsze, dzięki takiej instalacji nie trzeba nosić kosza z ubraniami po schodach. Po drugie, o wiele łatwiej zachować czystość na piętrze, jeśli wystarczy wrzucić zanieczyszczone rzeczy do kanału zrzutowego – to potrwa zaledwie chwilę i nie wymaga żadnego wysiłku. Co więcej, nie musisz trzymać w łazienkach na piętrze pojemników na pranie, więc w ten sposób wyeliminujesz nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach. Ten wydatek jest więc tak naprawdę inwestycją we własne zdrowie i komfort. Elementy do budowy zsypu możesz zamówić on-line: https://nasady-kominowe.pl/kategoria/zsypy-na-pranie

Zsyp na pranie prostokątny czy okrągły

Zarówno zsyp okrągły, jak i kwadratowy będzie dobrze pełnić swoją funkcję, żaden z nich nie zniszczy prania. Zsypy składają się z trzech głównych elementów: kolana wrzutowego, trójnika wrzutowego i rury zrzutowej, którą kupisz na tej stronie: https://nasady-kominowe.pl/397-kanal-zrzutowy-prosty-250-mm-kwasoodporny.html. Dokładna ilość części konstrukcyjnych i ich długość zależy od liczby kondygnacji w budynku. Elementy mają różne długości i średnice, więc różnią się także ceną. Zsypy wykonuje się ze stali kwasoodpornej, to materiał, który odznacza się dużą wytrzymałością, jest odporny na rdzewienie oraz ogień i nie powoduje elektryzowania się ubrań. Części do budowy zsypu wykonane ze stali kwasoodpornej znajdziesz tutaj: https://nasady-kominowe.pl/kolano-wrzutowe-zsypu-na-bielizne-kwasoodporne.html.

Zsyp na pranie w ścianie

Jak działa zsyp na pranie? Zasada jest bardzo prosta. W ścianie montuje się specjalny stalowy tunel, który łączy górę i parter oraz wszystkie pośrednie kondygnacje. Montuje się również specjalne drzwiczki, przez które należy wrzucać do zsypu pranie. Rzeczy spadają przez rurę na dół i wpadają prosto do kosza znajdującego się w pralni. Taki system sprawia, że oszczędzasz czas i swoje zdrowie. Trzeba jednak pamiętać o tym, by wybierać części z górnej półki, zostaną wbudowane w ściany, więc jakiekolwiek naprawy będą bardzo utrudnione. 

Ile kosztuje zsyp na pranie?

Koszt pojedynczej części do skonstruowania zsypu sięga kilkuset złotych. Za cały system trzeba zapłacić ok. 2-3 tys. zł, ale dokładny koszt zależy oczywiście od ilości potrzebnych elementów. Należy pamiętać również o doliczeniu odpowiedniej kwoty za montaż. Pamiętaj, żeby części do budowy zsypu kupować u zaufanych producentów. Cały system zostanie wbudowany w ściany, więc musi działać bezawaryjnie. Elementy do budowy zsypu zamówisz przez Internet. Wybierz producenta, który działa na rynku od wielu lat i ma dużo pozytywnych opinii na forach internetowych. Jeśli masz problemy z wyborem odpowiednich części do zsypu w Twoim domu, możesz skorzystać z porady sprzedawcy, dzwoniąc na infolinię sklepu.

Zsyp na pranie – opinie

W Internecie można znaleźć sporo wpisów blogowych na temat zsypów na pranie. Wielu  blogerów pozytywnie ocenia takie rozwiązanie, doceniając oszczędność czasu i wygodę. W sieci pojawiają się także krótsze komentarze zadowolonych użytkowników, więc widać, że taki patent po prostu się sprawdza. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat budowy i działania zsypów, warto przejrzeć także materiały wideo zamieszczane na popularnych portalach. 

Zsyp na pranie to rozwiązanie, które powinno znaleźć się w każdym nowoczesnym domu. Unikniesz w ten sposób biegania po schodach z ciężkim koszem, usprawnisz sobie dbałość o porządek i zadbasz o to, by w pomieszczeniach nie było nieprzyjemnych zapachów. Pamiętaj, że wszystkie części do budowy zsypu możesz zamówić łatwo w Internecie. 

Fot.: materiał zewnętrzny Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*