Jak utrzymywać ciepło w domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Chcesz cieszyć się ciepłym i komfortowym mieszkaniem, ale jednocześnie nie płacić ogromnych rachunków za ogrzewanie? Poznaj kilka naszych sprawdzonych sposobów na utrzymanie ciepła w domu, aby sporo zaoszczędzić!

Sezon grzewczy to także sezon wysokich rachunków. Jak tego uniknąć? Oto kilka naszych wskazówek, dzięki którym będziesz w stanie utrzymać ciepło w domu! Jak mądrze regulować temperaturę w domu?   

Jaka temperatura w domu jest najlepsza?

Warto zacząć od zastanowienia się, jaka temperatura w domu lub mieszkaniu jest optymalna dla naszego zdrowia oraz komfortu. 

Jak pokazują badania, Polacy mają tendencję do przegrzewania swoich mieszkań. A to błąd! Warto wiedzieć, że najzdrowszą temperaturą dla człowieka jest nie więcej niż 20 stopni, co potwierdza również Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Nie zapominaj o tym, ponieważ temperatura w pomieszczeniach mieszkalnych oraz takich, w których bardzo często przybywamy,  ma ogromny wpływ na zdrowie oraz ogólne samopoczucie.

Pamiętaj także, że utrzymywanie w domu temperatury pomiędzy 18 a 22 stopnie pomaga w obniżeniu rachunków za ogrzewanie. 

Jak utrzymać ciepło w domu?

Co więc zrobić, aby skutecznie utrzymywać ciepło w domu? Pamiętaj przede wszystkim o regularnym odpowietrzaniu kaloryferów. Jest to szczególnie ważne, aby mieć pewność, że grzejnik będzie prawidłowo wykonywał swoją funkcję. Bardzo istotne jest również, aby nie zasłaniać grzejników meblami, czy też zasłonami i firankami – kaloryfery potrzebują około 10 centymetrów wolnej przestrzeni wokół siebie, żeby prawidłowo odprowadzać ciepło do otoczenia. 

Dodatkowym rozwiązaniem może być także korzystanie z termostatów. W takich urządzeniach, szczególnie jeśli zdecydujesz się na model smart, możesz dostosowywać temperaturę bardzo precyzyjnie i na przykład podnosić temperaturę na kilka godzin przed planowaną pobudką, aby zoptymalizować zużycie ciepła. 

Wybór ogrzewania

Aby mieć pewność, że będziesz rozsądnie zarządzać ciepłem w swoim domu, konieczny jest także wybór dobrej metody ogrzewania. Jeśli zależy Ci na niskich rachunkach, a jednocześnie na ekologicznym podejściu do ogrzewania domu, to idealną propozycją dla Ciebie będzie nowoczesna pompa ciepła. 

Jeśli potrzebujesz wsparcia w związku ze swoją pompą, to z pewnością pomoże Ci serwis pomp ciepła Warszawa.

Ciekawym dodatkiem będą również piękne kominki Warszawa jest miastem, w którym zrealizujesz każdy swój pomysł! Możesz także zajrzeć na stronę https://hitze.pl/.

Fot.: Oleksandr Pidvalnyi/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*