Dlaczego należy zacierać beton?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zacieranie betonu to nie tylko kwestia estetyczna. Jest to bardzo istotny element, bez którego wylewki są narażone na wady konstrukcyjne i pęknięcia. Wiąże się to z ogromnymi kosztami, na które nie mogą sobie pozwolić nawet duże firmy budowlane.

Co daje zacieranie betonu?

Podczas budowania domu lub wykonywania remontu musimy zadbać o usuwanie wszystkich nierówności betonu na bieżąco. Wpływa to na dalsze prace oraz ostateczny wygląd pomieszczenia. Zacieranie betonu to nie tylko wygładzenie powierzchni, a także wydłużenie jej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Zagęszczona i wyrównana posadzka może wyschnąć w sposób równomierny. Jest to skuteczne zabezpieczenie przed wystąpieniem pęknięć w przyszłości i drogich poprawek. Kiedy zdamy sobie sprawę, że nie możemy dopuścić do całkowitego wyschnięcia materiału to pozostaje jeszcze pytanie: kiedy zacząć prace? Proces zacierania masy betonowej należy zacząć po kilku godzinach od wylania posadzki. Do tego zadania należy przystąpić kiedy materiał będzie już twardy, jednak wciąż jeszcze elastyczny. Ważne jest wcześniejsze regularne zraszanie wodą, aby nie doprowadzić do powstania pęcherzyków powietrza. Na twardniejącej wylewce warto przeprowadzić test buta. Jeśli głębokość odcisku wyniesie ok. 2-4 mm, można przystąpić do wstępnych prac z zacieraczką do betonu.

Czym zacierać beton? Zacieraczki do betonu Husqvarna

Czynność zacierania betonu można wykonywać ręcznie lub mechanicznie. Do codziennych prac na placu budowy należy przemyśleć zakup specjalistycznych narzędzi. To pozwoli maksymalnie zaoszczędzić czas oraz ułatwić pracę całej ekipie. Mamy też pewność, że uzyskamy optymalne właściwości fizyczne zacieranego materiału.Wybór sprzętu trwałego i wytrzymałego to pewność zadawalających rezultatów na wiele, wiele lat. Takie efekty zapewnią nam zacieraczki Husqvarna. Oprócz zacierania betonu posiadają także inne zastosowania. Odpowiednia konfiguracja, dobór specjalnych talerzy umożliwi także wcieranie substancji konserwujących oraz polerowanie i szlifowanie posadzki. Husqvarna posiada szeroką ofertę sprzętu do obróbki betonu. Urządzenia przede wszystkim będą różniły się ceną, zastosowaniem oraz wielkością. Popularnym wyborem spośród asortymentu tego producenta jest zacieraczka do betonu Husqvarna BG 245. Dostępna jest w dwóch konfiguracjach – spalinowej oraz elektrycznej. Jest to najmniejszy oferowany model, jej średnica robocza wynosi jedyne 615 mm. To idealny wybór zarówno na pierwszy tego typu sprzęt, jak i standardowe wyposażenie firmowe. Zacieraczka BG 245 sprawdzi się w bardzo ciasnych przestrzeniach i narożnikach. Silnik spalinowy to uniwersalny wybór, jednak w przypadku pracy w zamkniętych pomieszczeniach lepiej się sprawdzi zacieraczka do betonu elektryczna. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*