Funkcjonalne rozwiązania dla kuchni z wyspą

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kuchnia z wyspą to rozwiązanie, które może być nie tylko wyjątkowo estetyczne, ale także niezwykle komfortowe. Ponadto jest to również doskonała propozycja zarówno dla dużych, jak i małych wnętrz. Podpowiadamy więc, jak zaaranżować kuchnię z wyspą, aby była ona piękna i wygodna.

Dlaczego warto zdecydować się na kuchnię z wyspą?

Zacznijmy od tego, dlaczego tak w ogóle warto zdecydować się na projekt kuchni z wyspą. Przede wszystkim jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne. Dzięki kuchennej wyspie odległości między kluczowymi miejscami w Twojej kuchni znacznie się zmniejszą. Projekty nowoczesnych kuchni z wyspą zakładają bowiem, że zdecydowanie bliżej siebie umiejscowione będą takie elementy kuchennego wyposażenia jak blat, kuchenka elektryczna lub gazowa, piekarnik i zlewozmywak. Dzięki temu poruszanie się po kuchni oraz przyrządzanie w niej posiłków będzie o wiele bardziej intuicyjne i wygodniejsze.

Jakie meble wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na kuchnię z wyspą, warto także rozważyć, jakie konkretnie meble chcesz mieć w swoim pomieszczeniu. Kuchnie z wyspą sprawdzą się zarówno jako element nowoczesnego wyposażenia, jak i aranżacji bardziej klasycznych, takich jak meble prowansalskie. Ponadto, do wyspy kuchennej możesz dobrać dodatkowe meble, które bez niej nie miałby zastosowania w kuchni, na przykład stołek barowy. Dzięki kilku takim stołkom Twoja wyspa będzie nie tylko przestrzenią do przygotowywania posiłków, ale także do ich spożywanie. Takie rozwiązanie będzie niezwykle wygodne i praktyczne.

Warto także zwrócić uwagę na materiał wykonania mebli kuchennych z wyspą. Świetnym rozwiązaniem będzie na przykład płyta MDF, kamień lub drewno. Pamiętaj jednak, aby wybrać drewno jednolite – to nieobrobione, z naturalnymi słojami wygląda w kuchni pięknie i efektownie, ale czyszczenie go i wyciąganie okruchów ze szczelin może okazać się nie lada wyzwaniem.

Wyspa kuchenna nie tylko w dużej kuchni

Wbrew pozorom wyspa kuchenna sprawdzi się nie tylko w dużych i przestrzennych kuchniach. Co prawda aranżacje mniejszego pomieszczenia będą ograniczone wymiarami, jednak również tutaj da się uzyskać ciekawe efekty. W takich wnętrzach warto jednak zadbać o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, dlatego też doskonałym rozwiązaniem będą wyspy kuchenne ze sporą ilością wbudowanych szafek.

Jeśli zdecydujesz się już na piękną wyspę kuchenną z szafkami i półkami, jednak nie wiesz, co do nich schować, to koniecznie odwiedź stronę kuchniasklep.pl, która oferuje wyposażenie do domu, takie jak garnki, sztućce, akcesoria kuchenne oraz wiele więcej.   

Oświetlenie, czyli ciekawy element dekoracyjny

W każdej kuchni, a w szczególności tej z wyspą, niezwykle ważną rolę odgrywa oświetlenie. Możesz tutaj zdecydować się na klasyczną lampę, która będzie pięknie wyglądała powieszona tuż nad wyspą lub na światło rozproszone, na przykład ukryte przy blacie kuchennej wyspy. Jeśli zaś chodzi o rodzaj światła, to w pełni wystarczy tu tradycyjna żarówka o mocy 60W lub odpowiadający jej LED o podobnej jasności świecenia. 

Pamiętaj także, że oświetlenie ma ogromne znaczenie w małych wnętrzach, ponieważ pozwala ono na optyczne powiększenie przestrzeni. W takim przypadku dobrze jest rozmieścić kilka źródeł światła, zamiast jednego centralnego, pamiętając też o miejscach zacienionych. Również kolor światła ma ogromne znaczenie – chłodniejsze światło będzie odbijało się od ścian, sufitu i przedmiotów bardziej intensywnie niż to przygaszone i ciepłe.

Zdjęcie główne: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*