Grupa VELUX zobowiązuje się zneutralizować całą emisję dwutlenku węgla

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Grupa VELUX zobowiązała się do neutralizacji całego śladu węglowego firmy, który wyemitowała do tej pory. Nawiąże współpracę z WWF, by osiągnąć Dożywotnią Neutralność Węglową. 

Zakłada neutralizację 5,6 ton CO2 do 2041 roku, czyli do setnej rocznicy powstania firmy. Przystąpi do walki ze zmianami klimatycznymi poprzez realizację projektów ochrony i sadzenie lasów. Dodatkowo firma chce przyczynić się do poprawy bioróżnorodności i jakości życia mieszkańców.

Jakie zmiany zamierza wprowadzić grupa VELUX?

Przedsiębiorstwo zadeklarowało znaczącą obniżkę dwutlenku węgla emitowanego w ramach swojej działalności i łańcucha dostaw. Zamierza postępować zgodnie z założeniami ujętymi w porozumieniu paryskim, którego celem jest ograniczenie wzrostu temperatury do maksymalnie 1,5℃. Grupa VELUX chce wziąć odpowiedzialność za dotychczasową i przyszłą emisję CO2. Poprosi również swoich dostawców, by poczynili działania w tym zakresie. Grupa VELUX wzmoże wysiłki w zakresie poprawy efektywności energetycznej zakładów produkcyjnych. W przyszłości zamierza pozyskiwać energię wyłączenie ze źródeł odnawialnych. Dodatkowo planuje zmianę metod specyfikacji i zakupu surowców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*