Jak poprawnie wybrać dach?

Jak poprawnie wybrać dach?

John Kinnander/unsplash.com

BudowaDach
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Podczas budowy domu trzeba zwracać uwagę na szereg niezwykle ważnych spraw w postaci wykorzystywanych materiałów, rozkładu pomieszczeń czy nawet użytych typów okien. Krytycznie ważne jest również to, jakiego rodzaju dach zostanie zbudowany. Jego konkretny typ przekładać się będzie na wygląd budynku, ale też jego ekonomiczność.

Dachy Warszawa — gdzie szukać?

Z jakiego powodu należy przywiązywać dużą wagę do rodzaju dachu, który będzie znajdował się na budowanym domu? Nie każdy inwestor zdaje sobie z tego sprawę, lecz użyte do budowy dachu materiały, a także jego konstrukcja, wpływają np. na termoizolację całego budynku. Dobrze zaprojektowany i wykonany dach może w znaczący sposób wpłynąć na szczelność budynku i dzięki temu pozwoli obniżyć rachunki za ogrzewanie. Gdzie szukać najlepszych propozycji i fachowców wykonujących takie konstrukcje?

Szukając firmy, która wykona nasz dach, należy zwracać uwagę przede wszystkim na jej doświadczenie, jak długo jest obecna w branży, a także, jakie ma już za sobą projekty. Oczywiście niemniej ważna jest cena, a także terminowość wykonywania prac. Szukając naprawdę ciekawego wykonawcy, warto zerknąć na ofertę https://www.dachkowalscy.pl/, czyli firmy, która jest szeroko polecana przez osoby, które stawiały domy w Warszawie i okolicach.

Na jaki typ dachu się zdecydować?

Kluczową kwestią związaną z budową dachu, jest określenie jego rodzaju. W Polsce bezsprzecznie największą popularnością cieszą się dachy spadowe, lecz do łask wracają także dachy płaskie. Czym się oba te rozwiązania charakteryzują i na które z nich lepiej się zdecydować?

Dachy płaskie cieszą się dużą popularnością wśród osób, które chcąc zachować nowoczesny wygląd bryły budynku. Oczywiście nie są one idealnie płaskie, gdyż zachowane musi zostać efektywne usuwanie wody opadowej. Z jakiego powodu takie rozwiązanie jest polecane? Dachy płaskie pozwalają efektywnie zagospodarować przestrzeń, a także są prostsze w budowie, a więc i tańsze.

Dachy spadowe wybierane są przede wszystkim z powodu ich klasycznego, bardzo atrakcyjnego wyglądu. Oczywiście są one bardzo efektywne w zakresie usuwania wody opadowej, a także śniegu. W wyniku wielu badań wiemy również, że tego rodzaju dachy są efektywniejsze w zakresie utrzymywania ciepła w przestrzeni mieszkalnej domu.

Czym najlepiej pokryć dach?

Pokrycie dachu jest nie mniej ważne niż to, jaka będzie jego konstrukcji. Oczywiście w przypadku dachów płaskich najczęściej używana jest po prostu papa bitumiczna, która jest tania i bardzo skuteczna. Jeśli jednak chodzi o dachy spadowe, w takim wypadku konieczne jest zastosowanie specjalnych dachówek. Poszczególne rozwiązania różnią się przede wszystkim wykorzystywanym do ich produkcji materiałem. Obecnie na rynku dominują dachówki ceramiczne, betonowe, a także blachodachówka. Czym się te typy pokrycia dachowego cechują i które z nich jest najczęściej polecane przez fachowców?

Dachówka ceramiczna cechuje się doskonałym odprowadzaniem wody, odpornością na światło słoneczne, a także ogromną trwałością. W przypadku dachówek betonowych ma się do czynienia z produktem nieco mniej trwałym, lecz jednocześnie wyraźnie tańszym. Bardzo dużą wadą takiej dachówki jest jej waga, co wymusza postawienie znacznie mocniejszej konstrukcji dachu, co oczywiście podnosi cenę całej budowli. Szczególnie polecana jest blachodachówka, którą produkuje się z blachy lub aluminium. Do jej największych zalet zaliczyć trzeba niską cenę, niską wagę, a także bardzo szybki i prosty montaż. Jedynym zauważalnym problemem użytkowania takiego pokrycia dachowego jest kiepska izolacja akustyczna, co daje się we znaki przede wszystkim podczas opadów deszczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*