Jak skutecznie i designersko zasłonić okna w domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jak zasłonić okna w domu? Istnieje przynajmniej kilka modnych sposobów, które pozwalają rozwiązać ten problem. Kiedyś były to tylko ciężkie firany, dzisiaj łączymy je z nowoczesnymi metodami. Poznaj możliwości różnych funkcjonalnych i stylowych pomysłów na zasłonięcie okien przed ciekawskimi oczami przechodniów.

Firany i zasłony oraz tradycyjne żaluzje okienne, a więc klasyczne rozwiązania

Tradycyjnym rozwiązaniem zarówno w przypadku zwykłych okien, jak i tych nieco większych są oczywiście firanki i zasłony. Co ciekawe, coraz częściej stawia się na te drugie, przyjmujące postać zaciemniających kotar, które doskonale chronią przed mocnymi promieniami słonecznymi. Całkowicie zasunięte wprowadzają do pomieszczenia półmrok, a nawet pełen mrok, będąc prawdziwą konkurencją dla rolet zewnętrznych, doskonale znanych z takich funkcji. Firany, ale i zasłony najlepiej pasują do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym oraz rustykalnym.

Szczególnie modne w latach 90. żaluzje pionowe ze Świdnicy, nadal są stosowane. Dziś zmienił się jednak ich design.  Produkowane są z różnych materiałów, na przykład z drewna. W odniesieniu do zasłon i firan mają pewną, szczególnie istotną zaletę – pozwalają kontrolować ilość wpadającego do domu światła, można je bowiem ustawiać pod różnym kątem. Co dość istotne, wielu producentów, jak żaluzje pionowe Świdnica, oferuje też modele pionowe, dedykowane zwłaszcza oknom o większych gabarytach. Takowe pasują do domów urządzonych w stylu współczesnym i minimalistycznym.

Żaluzje pionowe ze Świdnicy i inne, nowoczesne rozwiązania, czyli rolety i folie okienne

Pionowe żaluzje w przeciwieństwie do tych klasycznych uznaje się dziś za rozwiązanie nowoczesne, inspirowane jednak modelami z przeszłości. Posiłkując się przykładem świdnickich produktów, można wymienić ich najistotniejsze zalety, a mianowicie:

  • Są praktyczne i funkcjonalne, wygodne podczas użytkowania.
  • Są efektowne, umożliwiają wybór konkretnego materiału wykonania.
  • Zapewniają możliwość montażu do ściany, do sufitu i na skosach.
  • Są łatwe do utrzymania w czystości.

Wiele osób wskazane modele żaluzji kojarzy przede wszystkim z różnego rodzaju biur. Prawda jest jednak taka, że w domach i mieszkaniach sprawdzają się równie dobrze, czasem przybierając nawet dodatkową formę ścianek działowych. Bardzo modnymi, nowoczesnymi, równie często stosowanymi rozwiązaniami w polskich domach są oczywiście rolety, a dokładniej rolety rzymskie i tak zwane rolety dzień-noc.

Te pierwsze oferowane są dziś w wielu wariantach i rodzajach materiału. Drugie mają szczególne zastosowanie. Jak sama nazwa wskazuje – umożliwiają kontrolę ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Z kolei folie okienne stosowane są zazwyczaj w łazienkach. Przepuszczają światło, ale uniemożliwiają podejrzenie tego, co znajduje się w środku łazienki. Pięknie współgrają ze stylem industrialnym lub skandynawskim.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*