Jak wybrać odkurzacz przemysłowy? Wykorzystaj rankingi produktów!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sprzątanie po pracach remontowych, naprawczych czy budowlanych jest nieuniknione, choć bywa czasochłonne i wymagające. Można sobie ułatwić te czynności wybierając odpowiedni odkurzacz przemysłowy. Dlaczego do takich zadań nie nadaje się odkurzacz domowy? Jak w wyborze tego sprzętu pomoże nam ranking produktów?

Odkurzacz domowy a przemysłowy

Zasada działania obu odkurzaczy właściwie się nie różni. I jeden, i drugi ma za zadanie zasysać zanieczyszczenia, czym ułatwia sprzątanie. Jednak domowy odkurzacz radzi sobie tylko z powierzchownym brudem, nie nadaje się do sprzątania po pracach remontowych czy naprawczych. Pył, opiłki, resztki farb, lakieru czy gipsu, a co gorsza odpady toksyczne mogą co najwyżej uszkodzić klasyczny odkurzacz domowy niszcząc jego mechanizm.

Takim zadaniom sprosta odkurzacz przemysłowy, który radzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Jednak przyglądając się ofercie tych urządzeń, można mieć niemały dylemat. Na co zatem zwrócić uwagę? Które parametry będą najważniejsze? Jaki model poradzi sobie z konkretnymi rodzajami zabrudzeń i zanieczyszczeń? Tu z pomocą przychodzi ranking odkurzaczy przemysłowych.

Ranking – dlaczego warto skorzystać z takiej pomocy?

Ranking to nic innego, jak zestawienie, w którym znajdują się najważniejsze informacje na temat wybranych urządzeń. Można znaleźć różnego rodzaju rankingi, które obejmują odkurzacze przemysłowe. Porównują je pod kątem ocen użytkowników, posiadanych parametrów, funkcjonalności czy wyposażenia w elementy dodatkowe.

Zazwyczaj znajdujemy tu porównanie mocy, wydajności i klasy odkurzacza przemysłowego. Wyróżnia się bowiem trzy klasy: L, M i H. Każda z nich informuje, do usuwania jakiego rodzaju zanieczyszczeń nadaje się wybrany sprzęt. Najbardziej zaawansowane są odkurzacze przemysłowe klasy H, które radzą sobie nawet z usuwaniem pleśni czy azbestu. Klasa L oznacza zaś możliwość dokładnego posprzątania pyłów i drobnego kruszywa.

Jak korzystać z rankingów?

Wystarczy wybrać zestawienie, w którym znajdują się najważniejsze dla nas informacje. Być może szukamy wśród odkurzaczy przemysłowych bezworkowych, więc będą nas interesowały porównania tylko tych modeli. A może stawiamy na maksimum funkcjonalności, w mniejszym zaś stopniu interesuje nas niska cena. Istnieje mnóstwo rankingów, które uwzględniają rozmaite dane. Z pewnością jednak stanowią one znaczne ułatwienie w wybieraniu konkretnych modeli odkurzaczy przemysłowych.Więcej informacji o klasach i funkcjach odkurzaczy przemysłowych znajdziesz w artykule Odkurzacze do zadań specjalnych – co warto wiedzieć o odkurzaczach przemysłowych?.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*