Jakie klucze warto mieć w warsztacie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Klucze, zarówno te płaskie, jak i nasadowe, stanowią niezbędne i podstawowe wyposażenie każdego przydomowego i firmowego warsztatu, szczególnie w sytuacji, gdy będą często użytkowane. Produkty te w postaci niewielkich akcesoriów są przeznaczone do odkręcania i dokręcania śrub o różnej wielkości i przeznaczeniu, z reguły wyposażone w sześciokątne łby. Dowiedz się koniecznie, jakie klucze warto mieć w swoim warsztacie, czym się kierować w ich wyborze i dlaczego bez nich praca majsterkowicza lub pracownika warsztatu byłaby w zasadzie niemożliwa.

Czy w swoim warsztacie warto mieć różnorodne klucze?

Zdecydowanie tak! Klucze to w zasadzie absolutna podstawa dobrze zorganizowanego warsztatu, w którym szczególnie mocno liczy się możliwość przeprowadzenia prac trudnych i skomplikowanych. Akcesoria te są przeznaczone do odkręcania i dokręcania śrub i nakrętek za pomocą mechanicznej dźwigni. Z jednej strony znajduje się element zakładany wokół nakrętki (płaski)  lub zakładany na nią (nasadowy), podobnie jak z drugiej. Aby odkręcić daną śrubę lub nakrętkę, należy założyć na nią odpowiedniej wielkości klucz i pociągnąć lub pchnąć w odpowiednim kierunku.

Rozmiar kluczy może być opisany za pomocą cali lub milimetrów. Obie wartości świadczą jednak o maksymalnej średnicy danego klucza.

Klucze płaskie

W każdym warsztacie warto mieć między innymi klucze płaskie, bez których przeprowadzenie wielu prac byłoby zupełnie niemożliwe. To akcesoria, jak sama nazwa wskazuje, zupełnie płaskie, dlatego też, aby chwycić za ich pomocą daną śrubę lub nakrętkę trzeba mieć do niej dostęp z minimum jednej strony. 

Klucze nasadowe

Klucze nasadowe również zawsze warto mieć w swoim warsztacie, gdyż mają nieco inne zastosowanie niż płaskie. Przede wszystkim za ich pomocą można odkręcić lub dokręcić nakrętki i śruby tam, gdzie jest jedynie osiowy dostęp. Urządzenie w przeciwieństwie do powyższego składa się z trzpienia oraz nasadki, którą to nakłada się na śrubę przeznaczoną do odkręcenia lub dokręcenia.

Zestawy kluczy – niezbędne w każdym warsztacie

Zestawy kluczy Neo Tools są przeznaczone dla szczególnie wymagających majsterkowiczów, którzy chcą mieć wszystkie narzędzia ręczne pochodzące tylko od jednej firmy, zamknięte w jednym opakowaniu i dostępne pod ręką, dzięki walizce z uchwytem. Całe zestawy stanowią dobre rozwiązanie z kilku względów.

Po pierwsze, są zamknięte w dużym, poręcznym opakowaniu, dostosowanym idealnie do rozmiaru oraz charakterystyki i przeznaczenia wybranych kluczy. Dzięki temu można z łatwością znaleźć odpowiedni klucz, jak i odłożyć go na miejsce w wybranym wytłoczeniu. To nieocenione rozwiązanie, które znacznie przyspiesza wykonanie wszystkich domowych i firmowych prac warsztatowych.

Po drugie, zestawy Neo Tools są również całkowicie kompletne, dlatego może się w nich znajdować dosłownie każdy wariant kluczy potrzebnych majsterkowiczowi, również te, których używa się zdecydowanie najrzadziej.

Wreszcie po trzecie, klucze w zestawach pochodzą od jednego producenta i z tego względu wszystkie mają identyczną, bardzo wysoką jakość, która zapewnia wiele lat intensywnej eksploatacji każdego z nich. Ma to szczególnie duże znaczenie dla osób, które preferują zakup jednego zestawu i możliwość jego wieloletniego użytkowania nawet w trudnych warunkach eksploatacji.

Fot.: iMattSmart/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*