Kiedy warto skorzystać z pomocy ogrodnika?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu ogrodników amatorów czerpie ogromną radość z prac ogrodniczych. Niekiedy jednak konieczne okazuje się skorzystanie z profesjonalnych usług. Dlaczego warto zdecydować się na zatrudnienie ogrodnika i w jakich sytuacjach to zrobić?

Dla wielu osób prace ogrodnicze są przyjemne, a nawet stanowią formę spędzania wolnego czasu i relaksu. Prowadzenie ogrodu wiąże się jednak z licznymi obowiązkami i czynnościami, których wykonanie często zajmuje mnóstwo czasu, a nie każdy posiadacz ogrodu może pozwolić sobie na to, by każdą chwilę spędzać wśród roślin. Dodatkowy problem zazwyczaj pojawia się także, gdy wyjeżdżamy na dłużej i nie ma nikogo, kto mógłby w tym czasie doglądać naszego ogródka. W takich sytuacjach rozwiązaniem może być zatrudnienie ogrodnika. Wykwalifikowany specjalista nie tylko wykona wszystkie potrzebne prace, lecz także podzieli się fachową wiedzą i doradzi.

Kiedy warto skorzystać z usług ogrodnika?

Z usług specjalisty warto skorzystać już na etapie projektowania ogrodu. Pomoże w stworzeniu takiego zakątka, który będzie odpowiadał naszym potrzebom, oraz doradzi, jak dbać o rośliny, na co zwracać uwagę i jakich błędów nie popełniać. Dobrym pomysłem jest również zatrudnienie profesjonalnej firmy, gdy zdecydujemy się na wprowadzenie zmian w ogrodzie – pracownicy podpowiedzą, kiedy najlepiej zaplanować przearanżowanie ogrodu i jak to zrobić.

Ponadto po pomoc ogrodnika warto sięgnąć, gdy mamy w planach wyjazd, dzięki czemu ogród nie ucierpi podczas naszej dłuższej nieobecności, a także w sezonie wiosenno-letnim, gdy prac ogrodowych jest znacznie więcej niż w okresie jesienno-zimowym i wymagają one wielu godzin pracy.

Dlaczego warto skorzystać z usług ogrodnika?

Zatrudnienie ogrodnika wiąże się z pewnymi kosztami, jednak zdecydowanie się na ten krok zawsze będzie dobrym pomysłem. Dlaczego? Przede wszystkim fachowiec na bieżąco wykonuje wszystkie potrzebne prace, korzystając ze specjalistycznych narzędzi, do których czasami nie mamy dostępu. Dzięki temu nie musimy się martwić, że o czymś zapomnimy, zrobimy coś źle albo zabraknie nam czasu. Ogrodnicy w swojej pracy wykorzystują oczywiście fachową wiedzę, więc pomogą nam w przypadku pojawienia się szkodników i chorób roślin oraz dobiorą odpowiednie nawozy i środki do pielęgnacji. Co ważne, specjalista wszystkie niezbędne prace ogrodnicze wykona starannie i precyzyjnie, a my będziemy mieć pewność, że nasze rośliny mają najlepszą opiekę i prawidłowe warunki do wzrostu. Dla wielu osób największą korzyścią wynikającą z zatrudnienia ogrodnika jest możliwość zaoszczędzenia czasu.

Jakie usługi oferują firmy ogrodnicze?

Firmy ogrodnicze mogą oferować różny zakres usług wykonywanych przez ich pracowników, jednak najczęściej ogrodnicy zajmują się:

 • koszeniem trawy,
 • podlewaniem,
 • nawożeniem,
 • pieleniem chwastów,
 • przesadzaniem roślin,
 • sprawdzaniem roślin pod kątem chorób i pasożytów,
 • zwalczaniem chorób i szkodników,
 • przycinaniem krzewów i drzew,
 • wycinaniem drzew,
 • opryskiem roślin,
 • wywozem odpadów zielonych.

W zależności od naszych potrzeb i preferencji z pomocy ogrodnika możemy korzystać regularnie lub tylko kilka razy w roku. Ceny usług ogrodniczych są zróżnicowane, ale przeciętnie za godzinę pracy fachowca należy zapłacić około 40 złotych.

Zdjęcie główne: Martin Kníže/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*