Aranżacja terenu przy domu – pomysły

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się, jak urządzić teren przy domu? W artykule znajdziesz propozycje wielu atrakcyjnych rozwiązań aranżacyjnych.

Przestrzeń przydomową warto urządzić tak, aby zaspokajała potrzeby mieszkańców. Należy zmierzyć wolną przestrzeń, ustalić budżet i zastanowić się, jakie możliwości aranżacyjne będą najlepsze. Teren przed posiadłością to wizytówka posesji, dlatego warto zadbać, żeby elegancko się prezentowała i była przy tym funkcjonalna oraz łatwa do utrzymania w czystości.

Ogrodzenie posesji

Na początku warto upewnić się, że teren posesji został odpowiednio ogrodzony. Trwałe ogrodzenie posesyjne pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo rodziny, a także będzie stanowić dodatkową barierę akustyczną. Warto, aby rodziny z dziećmi czy zwierzętami pamiętały o konieczności oddzielenia działki od drogi lub sąsiadującej posesji.

Ścieżki i podjazd

Dobrze jest zaprojektować przestrzeń wokół domu i podzielić ją na strefy, dzięki czemu np. podjazd będzie znajdował się z dala od cichego kącika wypoczynkowego, otoczonego roślinami. W estetyce przestrzeni znaczącą rolę odgrywa prawidłowe zaprojektowanie trawnika, wyznaczenie alejek oraz wykończenie przestrzeni ogrodowych. W wydzieleniu pięknego ogrodu pomocne będą naturalne obrzeża ogrodowe, które prezentują się estetycznie i ułatwiają pielęgnowanie ogrodu.

Praktyczny taras

Funkcjonalny taras może stanowić idealną przestrzeń do wspólnego grillowania, spędzania wolnego czasu czy odpoczynku. Warto wypełnić wolną przestrzeń ulubionymi roślinami, a także zaopatrzyć się w wygodne fotele lub tarasowy zestaw wypoczynkowy, który umożliwi spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wieczorem na tarasie świetnie sprawdzą się donice podświetlane, które są praktycznym elementem aranżacyjnym, a przy tym, dzięki różnym iluminacjom, dodają przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Warto zainwestować także w grzejnik tarasowy, dzięki któremu wieczory na zewnątrz będą bardziej przyjemne.

Plac zabaw dla dzieci

Plac zabaw dla najmłodszych może być świetnym sposobem, żeby zachęcić dzieci do częstszej zabawy w ogrodzie. Plac zabaw można zaprojektować i zbudować samodzielnie lub zakupić gotowy zestaw. Sprawdzonym rozwiązaniem do ogrodu jest niewielki, drewniany domek, który pozwala na bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu. Dzieci mogą trzymać w nim swoje skarby, a także bawić się w środku, gdzie mają zapewniony cień. 

Fot.: Aubrey Odom-Mabey/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*