Jak wybrać odpowiednie okulary ochronne korekcyjne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bezpieczeństwo i higiena to niezwykle ważny element każdej pracy, a zwłaszcza prac fizycznych. Nieprzestrzeganie zasad BHP może nieść ze sobą bardzo poważne i nieprzyjemne skutki zdrowotne. Każdy zakład pracy ma obowiązek przeszkolić swoich pracowników z aktualnie panujących zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w danym zakładzie. Jednym z ważnych przedmiotów, który jest stosowany w celach zapewnienia bezpieczeństwa w pracy, są okulary ochronne korekcyjne, które mają za zadanie chronić oczy podczas wykonywania pracy.

Co jest głównym przeznaczeniem okularów ochronnych korekcyjnych i jak wybrać odpowiednie?

Okulary ochronne korekcyjne mają za zadanie chronić oczy podczas wykonywania prac głównie fizycznych. Przeznaczone są dla osób z wadami wzroku i noszącymi okulary korekcyjne. Są niezbędnym elementem pracy osób, które zajmują się spawaniem czy lutowaniem. Chronią przed dostawaniem się do oczu drobnych opiłków podczas prac związanych z cięciem albo szlifowaniem. Warto wybrać takie, które posiadają uszczelkę. Komfort noszenia jest bowiem bardzo ważny, zwłaszcza podczas wykonywania pracy. Osoby z wadą wzroku powinny zakupić okulary ochronne korekcyjne, bądź okulary ochronne na okulary korekcyjne, które są dosyć duże, dzięki czemu zmieszczą się pod nimi właściwe okulary korekcyjne. 

Jaki kolor szkła w okularach ochronnych wybrać?

Kolor szkła w okularach ochronnych ma znaczenie. Każdy posiada nieco inne zastosowanie. Okulary o szkłach w kolorze zielonym są bardzo dobrym wyborem do pracy związanej z lutowaniem, ponieważ redukują promieniowanie podczerwone. Okulary o przezroczystych szkłach mają bardzo dobrą ostrość i rozpoznawanie kolorów. Żółte szkła zwiększają kontrast, zaś szare zmniejszają światło. Lustrzane okulary odbijają światło i dają mniejszą jasność. Polaryzacyjne szkła charakteryzują się brakiem światła odbitego i odblasków.

Gdzie można sprawdzić okulary ochronne korekcyjne oraz okulary ochronne na okulary korekcyjne?

Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór okularów ochronnych korekcyjnych. Na stronie https://safetyline.pl/okulary-ochronne-korekcyjne/ do wyboru jest sporo modeli o różnych parametrach i wyglądzie. Odpowiednie dobranie okularów ochronnych korekcyjnych jest szczególnie ważne u osób, które posiadają wadę wzroku i codziennie noszą okulary korekcyjne. Pozwoli to na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i pozwoli zminimalizować ryzyko uszkodzenia gałki ocznej podczas wykonywania prac fizycznych.

Fot.: Gerald Hart/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*