Lampy wiszące w stylu loft – jak wybrać minimalistyczne oświetlenie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Styl loftowy jest minimalistyczny i surowy. Dlatego takie też powinny być wszelkie elementy aranżacji pomieszczeń urządzonych w tego typu klimacie. Niezbędnym wyposażeniem każdego mieszkania jest oświetlenie. Obecnie producenci oferują nam szeroką gamę różnych lamp. Dużą popularnością wśród inwestorów, którzy szukają minimalistycznego oświetlenia, nie tylko do domu urządzonego w klimacie industrialnym, cieszą się lampy wiszące w stylu loft. Jak jednak wybrać właściwy model? Podpowiadamy.

Lampy z żarówek w stylu loft

Najprostszym modelem oferowanym przez producentów oświetlenia, który świetnie wpisuje się w klimat wnętrz w stylu industrialnym, ale także minimalistycznym, jest lampa z żarówek. Charakteryzuje się ona niezwykle prostą budową, ponieważ składa się wyłącznie z podsufitki, kabla i żarówki. Jest to bez wątpienia nieszablonowe i oryginalne rozwiązanie, które można wykorzystać nie tylko w domu, ale również podczas aranżacji biura czy lokalu usługowego. 

Prosta lampa wisząca w stylu loft z żarówek świetnie komponuje się również ze stylistyką wnętrz rustykalnych, minimalistycznych czy urządzonych w klimacie skandynawskim. Lampy z żarówek dostępne są na przykład na stronie https://abanet.pl/562-lampy-zarowki. Występują w różnych wersjach, zarówno w prostej, gdzie jedna żarówka zwisa na kablu, jak i bardziej rozbudowanych, w których z jednego miejsca na ścianie z kilku kabli zwisa na przykład pięć żarówek.

Lampy w stylu loftowym w drucianej oprawie

Już od pewnego czasu dużą popularnością wśród inwestorów poszukujących minimalistycznego oświetlenia cieszą się lampy wiszące w drucianej oprawie, które przypominają te wykorzystywane w fabrykach w latach 50. ubiegłego wieku. Taki model składa się z podsufitki, kabla, żarówki, a także drucianej oprawy. Decydując się na taki model lampy, warto dobrać do niej dekoracyjną żarówkę w stylu loft. Takie lampy wiszące świetnie sprawdzą się w różnych wnętrzach, zarówno w salonie, sypialni, na przedpokoju, jak i w restauracjach czy obiektach usługowych.

Metalowe lampy wiszące w stylu loft

Inwestorzy, którzy szukają minimalistycznego oświetlenia, lecz nie chcą stawiać na modele lamp, w których główną rolę odgrywa żarówka, mogą wybrać ich metalowe wersje w kolorze czarnym. Będą się one świetnie prezentowały w pomieszczeniach, w których dominują ciemne dodatki i surowy charakter. Takie proste, wiszące oprawy pasują jednak także do wnętrz urządzonych w innym klimacie, na przykład minimalistycznym czy skandynawskim.

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*