Licytacje komornicze – lokale usługowe, jakie możesz kupić od komornika

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Inwestorzy poszukujący lokali użytkowych do zakupu, aby rozwijać swój biznes lub rozpocząć nową działalność, mogą skorzystać z alternatywy dla rynku komercyjnego – są nią licytacje komornicze. Lokale usługowe są na nich sprzedawane w atrakcyjnych cenach wywoławczych, istnieje zatem szansa zakupu nieruchomości w cenie niższej niż rynkowa. Sprawdź, jakie obiekty można kupić od komornika i kto powinien skorzystać z tego rozwiązania!

Jakie lokale usługowe kupisz od komornika?

Jeśli interesują Cię licytacje komornicze – lokale usługowe sprzedawane na nich mogą przypaść Ci do gustu, są to bowiem zróżnicowane nieruchomości, a wśród nich:

  • budynki biurowe,
  • stacje paliw,
  • obiekty handlowe,
  • hotele,
  • lokale gastronomiczne,
  • nieruchomości przemysłowe.

Wybór jest spory, a obwieszczenia pochodzą ze wszystkich województw Polski, dlatego każdy inwestor ma szansę znaleźć dla siebie odpowiednią ofertę.

Licytacje komornicze lokali usługowych – dla kogo to trafne rozwiązanie?

Przed udziałem w licytacji należy obowiązkowo wpłacić wadium – to rękojmia wynosząca 10% wartości nieruchomości. Należy zatem dysponować taką kwotą. Pamiętaj, że jest ona zwrotna, jeśli nie wygrasz licytacji lub zostaje wliczona na poczet pozostałej sumy, jeżeli zaoferujesz najlepszą stawkę. Po dokonaniu przybicia otrzymasz z sądu pismo – musisz dokonać opłaty za nieruchomość w ciągu dwóch tygodni. Można zatem uznać, że jest to rozwiązanie dla osób, które posiadają wystarczającą ilość gotówki, aby terminowo zapłacić za nieruchomość. Sprawdź planowane licytacje komornicze lokali usługowych i przekonaj się, czy jest wśród nich interesująca Cię oferta!

Jak przygotować się do licytacji?

Po znalezieniu odpowiedniego obwieszczenia zapoznaj się z treścią księgi wieczystej oraz danymi technicznymi dotyczącymi wybranego lokalu. Umów się z komornikiem na oglądanie, aby mieć pewność, że chcesz kupić daną nieruchomość. Następnie dopełnij formalności i zgłoś się na licytację, a jeśli wygrasz – terminowo dokonaj płatności.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*