To dziecinnie proste: murowana ściana

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Press info

Ściany z cegły to jeden z najmodniejszych trendów wnętrzarskich, który przez ostatnie lata podbił serca miłośników designu. Doskonale sprawdza się nie tylko w stylistyce industrialnej, ale także jako ciekawe przełamanie klasycznych aranżacji. Dzięki elastycznemu klinkierowi ELABRICK wzbogacenie wystroju mieszkania o murowaną ścianę nie wymaga dużego nakładu czasu i wynajmowania ekipy remontowej. Teraz w kilku prostych krokach samodzielnie stworzymy niezwykłą aranżację wnętrza.

Łatwy montaż

System ELABRICK zaprojektowany został tak, aby maksymalnie uprościć proces montażu. Wszystkie materiały, jakich potrzebujemy, to jedynie elastyczne płytki klinkierowe i klej. Produkt nie wymaga dodatkowej fugi, ponieważ jej rolę pełni klej montażowy. Dzięki swojej elastyczności płytki klinkierowe wyginają się, możemy je zatem stosować także na narożach. Elastyczny klinkier  nie wymaga dodatkowego impregnowania – niezależnie od tego, czy stosujemy go na zewnątrz czy wewnątrz budynku. Stworzenie wspaniałej aranżacji przy użyciu klinkieru Elabrick to jedynie pięć prostych kroków, które z powodzeniem wykonamy sami, bez konieczności wynajmowania fachowców i kupowania drogiego sprzętu – wystarczą podstawowe narzędzia, które każdy z nas ma w domu. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, montaż produktu firmy Elastolith odbywa się od góry do dołu. Pozwoli nam to uniknąć czasochłonnego czyszczenia zabrudzonych klejem czy fugą powierzchni klinkieru.

cegła na ścianie
Photo by ELABRICK

Kilka prostych kroków do nowego wnętrza

Montaż elastycznego klinkieru ELABRICK jest niezwykle prosty i bez większego wysiłku poradzą sobie z nim nawet osoby, które nie mają doświadczenia w pracach remontowych i budowlanych. Do stworzenia ściany, która ożywi nasze wnętrze i wprowadzi do niego niepowtarzalny klimat potrzebujemy jedynie trzech podstawowych narzędzi – pacy ząbkowanej, pędzelka oraz nożyczek lub nożyka. Przydatne będą również sznurek do zaznaczania poziomu, ołówek, metrówka oraz poziomica.

Układanie klinkieru krok po kroku

Pierwszym krokiem jest rozprowadzenie kleju ELABRICK pacą na powierzchnię ok. 1m2. Grubość warstwy powinna wynosić 2mm. Klej jest jednocześnie fugą i dostępny jest w siedmiu kolorach dopasowanych do klinkierów. Następnie należy przycisnąć płytkę ELABRICK do świeżego, wilgotnego kleju – dokładnie na całej jej powierzchni. Odstępy między poszczególnymi płytkami powinny wynosić pomiędzy 12 a 14 mm. Płytki można bez problemu dociąć nożyczkami lub nożykiem do tapet pod potrzebny nam wymiar, a pozostałe po cięciu skrawki wykorzystać przy dalszym montażu. Z elastycznym klinkierem możemy z łatwością wykończyć narożniki – płytki są elastyczne co daje możliwość wygięcia ich pod odpowiednim kątem. W przypadku pracy w niskiej temperaturze, płytkę należy przez gięciem ogrzać w dłoniach, aby zapobiec jego kruszeniu lub złamaniu.

montaż klinkieru
Photo by ELABRICK

Ostatnim krokiem jest wygładzenie kleju pomiędzy kafelkami. Posłuży nad do tego wilgotny, płaski, 12-milimetrowy pędzel, którym powinniśmy starannie rozprowadzić masę na krawędziach płytek. Dzięki temu zapobiegniemy przenikaniu wilgoci pomiędzy masę montażową a klinkier, co mogłoby zmniejszyć trwałość ściany. Po wykonaniu tych czynności wystarczy poczekać, aż klej wyschnie i możemy cieszyć się nową murowaną ścianą, która ożywi nasze wnętrze i nada mu niepowtarzalny charakter.

układanie klinkieru
Photo by ELABRICK

Elastyczny klinkier ELABRICK to doskonale rozwiązanie dla osób, które samodzielnie, niewielkim nakładem pracy chcą zmienić charakter wnętrza. Dzięki niemu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i fundusze związane z wynajęciem profesjonalnej ekipy remontowej, a uzyskany efekt pozwoli nam cieszyć się aranżacją o nowoczesnym charakterze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*