Obrazy, plakaty, naklejki – sprawdź, dlaczego warto ozdobić nimi ściany

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Inspiracji i pomysłów na dekoracje ściany jest wiele. Pięknie wyeksponowany obraz czy plakat może być bohaterem, który od progu będzie zwracał na siebie uwagę lub ujęty subtelnie, idealne podkreśli klimat pomieszczenia. Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. 

Prawidłowe rozmieszczenie

Niezależnie od tego, czy chcemy udekorować ścianę grafikami czy zdjęciami, metamorfozę powinniśmy rozpocząć przede wszystkim od prawidłowego rozmieszczenia. Dzięki temu unikniemy błędów i rozczarowania. Obrazy czy plakaty w ramkach, przed powieszeniem, należy rozłożyć na podłodze, w takiej konfiguracji, w jakiej chcielibyśmy je zawiesić na ścianie. W ten sposób możemy skorygować odległości, zamienić miejscami pozycje i sprawdzić, który układ według nas najlepiej się prezentuje. Z pewnością warto poświęcić chwilę i wykonać próbną aranżację przed wierceniem kolejnych dziur w ścianie, w niewłaściwym miejscu.

kobieta wiesza obrazy
Photo by freepk from Freepik.com

Obrazy

Obrazy na płótnie to wciąż idealny sposób na dekorację ściany w salonie czy w sypialni. Niezależnie od stylu, jaki dominuje we wnętrzu, przy obecnej ofercie z łatwością możemy dopasować motyw do wystroju. Canvas będzie tak samo dobrze wyglądał we wnętrzu klasycznym, jak i nowoczesnym pod warunkiem, że zdecydujemy się na motyw, który będzie nawiązywał do całości. Obraz na płótnie to świetny pomysł na aranżację pustej ściany nad sofą. Obecnie możemy zamówić canvas w dowolnym stylu. Może być to obraz gotowy, wybrany z oferty sklepu, w odpowiednim dla nas rozmiarze lub indywidualnie zamówiony obraz, który zostanie wydrukowany ze zdjęcia. Dzięki wysokiej jakości nadrukom cyfrowym, na płótnie zwanym canvas, na obraz możemy przenieść każdy motyw. Może to być nasze zdjęcie z wakacji lub ważnego rodzinnego wydarzenia, może to być grafika lub reprodukcja obrazu ulubionego artysty. Możliwości jest wiele, warunkiem jest zdjęcie lub grafika w wysokiej rozdzielczości. Co ważne, ta forma pozwala na idealne dopasowanie obrazu do pomieszczenia nie tylko stylem, ale także kolorem. Ciekawy i dobrze dobrany obraz odmieni nasz salon, sypialnię oraz pokój dziecka. To idealny sposób na aranżację pustej, dużej ściany i ocieplenie wnętrza.

Plakaty 

Plakaty w ramkach stały się bardzo popularne w ostatnim czasie. Jest to bardzo prosty i szybki sposób na aranżację wnętrz. Zwłaszcza jeśli dekorujemy wynajęte mieszkanie czy pokój dziecka, które za chwilę wyrośnie z bajkowych motywów. Tutaj także możliwości jest wiele. Do kolorystycznie dobranej ramki, możemy zamówić wydruk plakatu z dowolnym motywem, hasłem czy sentencją, który z łatwością wymienimy za jakiś czas. To świetny sposób na szybką metamorfozę domu przy niskim nakładzie finansowym. Plakaty na ścianie wdzięcznie przełamią monochromatyczne i minimalistyczne wnętrza lub podkreślą dynamikę stylu retro. Najlepiej wyglądają w towarzystwie, najlepiej kilku ram różnej wielkości obok siebie. Świetnie też będą wyglądały w pokoju nastolatka przyklejone dekoracyjną taśmą. 

Naklejki

Ten sposób dekoracji najczęściej stosuje się w pokoju dziecięcym. Naklejki na ścianę to szybki i efektowny pomysł na aranżację wnętrza, ale także świetny sposób na odświeżenie starych drzwi czy szafy. Z czasem na drzwiach powstają różne uszkodzenia i odpryski , które wyglądają nieestetycznie lub ich kolor zwyczajnie nam się znudził. Wówczas idealnym rozwiązaniem będzie naklejenie na nich okleiny samoprzylepnej na drzwi z wydrukiem. Motyw wydruku wybieramy w zależności od naszych preferencji. Może to być grafika, zdjęcie lub motyw, który pojawia się we wnętrzu i będzie idealnie korespondował z odmienionymi drzwiami. Poza niższymi kosztami, niż wymiana drzwi, atutem naklejek jest zarówno szybki sposób montażu, jak również ich łatwe usunięcie, dlatego tak chętnie są wykorzystywane we wnętrzach. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*