Gdzie złożyć wniosek o dotację na ocieplenie domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kompleksowe ocieplenie domu z pewnością przełoży się w przyszłości na niższe rachunki za ogrzewanie. Warto przystąpić do programu i postarać się o dofinansowanie. 

Termomodernizacja budynku wymaga dużych nakładów finansowych. Można jednak postarać się o jej dofinansowanie w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Beneficjentem może być właściciel lub współwłaściciel jednorodzinnego budynku mieszkalnego lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

>> Zobacz też: Program “Czyste powietrze”. Jak wypełnić wniosek i gdzie go złożyć?

Dotacja może wynosić do 30 tysięcy złotych dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 tysięcy złotych dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

ocieplanie domu styropianem
Photo by bilanol from Freepik.com

W tym celu należy złożyć stosowny wniosek (można to zrobić do 30 czerwca 2027 roku) elektronicznie za pomocą serwisu gov.pl lub poprzez Portal Beneficjenta na stronie lokalnego oddziału Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jeśli wnioskodawca nie ma możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną, wówczas dopuszcza się formę papierową.

>> Przeczytaj także: Czy fotowoltaikę można odliczyć od podatku?

Do wniosku trzeba jeszcze dołączyć kilka dokumentów, między innymi oświadczenie o wysokości dochodów, potwierdzenie prawa własności nieruchomości czy pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*