Meble, które sprawdzą się w kawalerce

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mieszkanie o niewielkim metrażu wymaga przemyślanej aranżacji, dzięki której przestrzeń nie zostanie zagracona. Zapoznaj się z naszymi pomysłami na estetyczny i funkcjonalny wystrój kawalerki. 

Meble o nowoczesnej i lekkiej formie

Niewielki metraż mieszkania nie musi być przeszkodą dla praktycznego i szykownego wnętrza. Kluczem do sukcesu jest przemyślana aranżacja oraz wybór jednolitej kolorystyki, która pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń. Przy urządzaniu kawalerki duże znaczenie ma także wybór mebli oraz ich układ w mieszkaniu. Warto wybrać sprzęty, które wyglądają lekko, są uniwersalne i prezentują nieskomplikowane formy. Prostota i minimalizm zawsze świetnie się sprawdzają w mieszkaniach o niewielkim metrażu.

Meble wielofunkcyjne 

Wielu projektantów wnętrz zaleca, aby jak najbardziej ograniczyć liczbę mebli w kawalerce. Dobrym rozwiązaniem do małych mieszkań jest także zakup mebli wielofunkcyjnych oraz składanych, które oferują wiele możliwości ich wykorzystania. Godne uwagi są zwłaszcza sofy rozkładane, które w ciągu dnia mogą pełnić rolę wygodnego siedziska, natomiast nocą mogą zamienić się w komfortowe łóżko. Meble do kawalerki powinny łączyć w sobie wygodę i praktyczność. Warto zwrócić również uwagę na design – spójna kolorystyka mieszkania pozwala stworzyć wrażenie, że wnętrze jest większe i bardziej uporządkowane. 

Umiejętne zagospodarowanie przestrzeni

W kawalerce liczy się przede wszystkim oszczędność przestrzeni i doskonale zorganizowany system przechowywania. W tym celu warto przetestować meble forte komody z głębokimi szufladami, które pozwalają na skuteczną organizację m.in. odzieży, tekstyliów i dokumentów. Chcąc zaoszczędzić miejsce w kuchni, możesz wybrać składany stolik przyścienny i rozkładane krzesła. Natomiast tworząc przestrzeń biurową, warto postawić na składany blat i ergonomiczne krzesełka do biurka bez podłokietników, które pozwalają zaoszczędzić cenne miejsce w mieszkaniu, ale wciąż zapewniają przy tym wyprofilowane oparcie dla kręgosłupa. 

Kreatywne rozwiązania 

Aranżacja kawalerki wymaga kreatywności i rozsądnego ustalenia priorytetów. Użytkowe meble warszawa sprawdzą się w niewielkich wnętrzach, wymagających pomysłowej aranżacji, z naciskiem na oszczędność przestrzeni. Rozkładana sofa może pełnić rolę kanapy i łóżka, a wygodna pufa służyć do siedzenia i przechowywania butów. W roli garderoby sprawdzi się pojemna szafa, a zamiast pełnowymiarowego stołu do jadalni – model rozkładany, dzięki któremu nie trzeba rezygnować z zaproszenia większej liczby gości.

Zdj. główne: Toa Heftiba/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*