Nieruchomości na bułgarskim wybrzeżu: poradnik inwestora

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bułgaria to słoneczny i gościnny europejski kraj z dogodnym dostępem transportowym i szerokim spektrum opcji zakupu nieruchomości. Szczególną uwagę polskich inwestorów przyciągają wille i mieszkania zlokalizowane nad Morzem Czarnym: część takich nieruchomości kupuje się na użytek własny, część zaś do wynajmu turystom. Jeśli Ciebie również interesuje odpowiedź na pytanie o to, jak wybrać najlepsze nieruchomości w Bułgarii nad morzem i nie przepłacić, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Bułgarskie nieruchomości nad morzem: najlepsza lokalizacja

Jeśli jesteś inwestorem z Polski, obowiązkowo poszukaj mieszkań i domów w Bułgarii, które mają dogodną lokalizację. Chodzi tu nie tylko o możliwości dojazdu własnym samochodem lub komunikacją miejską, ale także o takie miejscowości, które cieszą się sporą popularnością pośród turystów.

Jeśli marzy Ci się zakup nieruchomości w Bułgarii, szczególną uwagę zwróć na inwestycje zlokalizowane w następujących miejscowościach:

  • Święty Konstantyn i Helena (Warna). Jest to kurort, który idealnie nadaje się dla rodzin z dziećmi, szukających wypoczynku w spokojnej atmosferze. Znajdziesz tu przytulne plaże, hotele i spa, które tworzą relaksującą atmosferę.
  • Elenite. Położone wśród malowniczych lasów, Elenite to miejsce, w którym stworzono doskonałe warunki dla rodzinnego wypoczynku, w tym turystów przyciągają w tym miejscu zarówno wygodne plaże, jak i nowoczesne parki wodne.
  • Primorsko. Niewielkie, ale przyjazne miejsce dla osób, które cenią sobie czyste plaże i różnorodne atrakcje wodne.
  • Słoneczny Brzeg. Doskonale miejsce dla wielbicieli rozrywki i intensywnego życia nocnego. Ten kurort jest znany z klubów nocnych, restauracji i aktywnej atmosfery.
  • Złote Piaski. Złote Piaski jak świadczy sama nazwa słyną z pięknych plaż i możliwości uprawiania sportów wodnych, co czyni je idealnym miejscem na aktywny wypoczynek.
  • Warna. Jedno z większych bułgarskich miast, w którym osoby odwiedzające mogą cieszyć się uczestnictwem w licznych wydarzeniach kulturalnych, a także udać się na shopping. Doskonała lokacja na wypoczynek na czarnomorskim wybrzeżu Bułgarii przez cały rok.
  • Burgas. Jeszcze jedno miasto, w którym można wypoczywać o każdej porze roku. Burgas to także duży port, tętniący życiem.
  • Pomorie. Pomorie to kurort balneologiczny, gdzie można połączyć wypoczynek ze wzmacnianiem zdrowia za sprawą występowania źródeł mineralnych.
  • Święty Włas. Ta miejscowość będzie idealnym wyborem dla żeglarzy i miłośników przygód morskich.

Nie jest łatwo zdecydować się na zakup konkretnego typu nieruchomości, dostępnego na bułgarskim rynku, szczególnie jeśli jest się początkującym inwestorem. Dlatego właśnie warto korzystać z pomocy firm, które służą ekspercką pomocą w robieniu tego typu zakupów.

Czarnomorskie wybrzeże Bułgarii: podstawowe cechy regionu

Wybrzeże Bułgarii nad Morzem Czarnym można warunkowo podzielić na dwie części: północną i południową. W północnej znajdują się regiony Warna i Dobricz, a południowej – Burgas. Między nimi rozciąga się pasmo górskie Stara Planina, które dodaje tej okolicy niepowtarzalnego uroku zarówno pod względem klimatycznym, jak i krajobrazowym.

Miasto Warna jest swoistą stolicą północnego nadmorskiego regionu, a w wielu przewodnikach mianowano je również morską stolicą Bułgarii. Ta okolica słynie z naturalnego piękna i licznych, a dodatkowo przystępnych cen nieruchomości, które przyciągając turystów i inwestorów.

Największym miastem w południowej nadmorskiej części Bułgarii jest Burgas. To miasto z dynamicznie rozwijającą się infrastrukturą przyciąga nie tylko mnóstwem przyjemnych plaż, ale i różnorodnymi rozrywkami dla turystów. Mieszkania tu kosztują nieco więcej, ale inwestycje w nie są bardzo opłacalne, gdyż ilość turystów odwiedzających region w ostatnich latach (za wyjątkiem okresu pandemii COVID-19) szybko wzrasta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*