Ogrodzenia panelowe – szybki i prosty w konstrukcji sposób na ogrodzenie terenu.

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ogrodzenie naszej posiadłości nie należy do łatwych zadań, głównie z powodu dużego wyboru materiałów z jakich ogrodzenie może być wykonane. Od metalowych siatek po zwykłe deski, rodzajów materiału, który można wykorzystać do konstrukcji jest wiele, jedne sprawują się jako ładne wykończenie naszego podwórka, kiedy inne zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa. Najważniejsze przy wyborze materiału z którego wykonane będzie nasze ogrodzenie jest to aby odpowiedzieć sobie na pytanie czego od niego oczekujemy. Niezależnie od celu bardzo dobrym pomysłem będzie konstrukcja wykorzystująca panele ogrodzeniowe.

Dlaczego wybrać ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie panelowe posiada wiele możliwości dostosowywania wyglądu do naszych oczekiwań. Wielu producentów ma w ofercie panele o różnych kolorach, a także konstrukcji trójwymiarowej lub dwuwymiarowej. Ogrodzenia z paneli mogą też zostać zamontowane z dodatkową podmurówką co zapewni lepszą stabilność i dodatkowe ogólne wzmocnienie całej konstrukcji. Panele są wykonane ze stali ocynkowanej, więc posiadają dużą wytrzymałość i spełniają swoją rolę w ochronie terenów które ogradzają. Są zakończone prętami które uniemożliwiają przedostanie się na drugą stronę ogrodzenia górą.

Wykonanie ze stali ocynkowanej

Stal ocynkowana to stal poddana kąpieli w roztopionym cynku który po której na stali powstaje powłoka, która uodparnia materiał na korozję. Pogoda bywa zmienna, szczególnie zimą i jesienią na zewnątrz panuje wysoki poziom wilgoci, która jest niezwykle niebezpieczna dla zwykłej stali czarnej. Dzięki wykorzystaniu stali pokrytej warstwą cynku do produkcji paneli, są one w stanie wytrzymać warunki jakie panują w tych porach roku, ponieważ powłoka cynkowa chroni stal przed działaniem wody, dzięki czemu panele nie zardzewieją nawet po wielu latach przebywania w wilgoci.

Niezwykle łatwy montaż

Bardzo ważną kwestią przy planowaniu ogrodzenia działki jest też czasami fakt czy będziemy mogli wykonać je samemu, czy trzeba będzie zatrudnić do tego zadania montażystę. Ogrodzenia panelowe nie wymagają od montującego dużej wiedzy i umiejętności, są bardzo łatwe w montażu i można je złożyć z pomocą znajomych lub rodziny. Całość nie zajmuje zbyt wiele czasu, panele można zamontować już w jeden dzień w zależności od tego jaki obszar planujemy ogrodzić.

Walory estetyczne

Ogrodzenie wykonane z paneli prezentuje się naprawdę przyzwoicie, oraz nie zajmuje tyle miejsca co drewniane czy betonowe ogrodzenia. Dla osób, które potrzebują więcej prywatności lub cenią sobie spokój i ciszę na swoim podwórku dobrą opcją będzie posadzenie przy ogrodzeniu różnego rodzaju krzewów iglastych lub roślin pnących, które zasłonią przerwy między prętami paneli dając nam ochronę przed wzrokiem przechodniów, hałasami z okolicy i wiatrem.

Podsumowując

Ogrodzenia panelowe na pewno zasługują na uwagę podczas planowania materiału do ogrodzenia działki. Wykorzystując ten materiał można mieć pewność co do poziomu bezpieczeństwa jaki gwarantuje, a to przecież jest najważniejsze w ogrodzeniach. Łatwość całego montażu zapewnia krótki czas wykonania, a efekty w porównaniu do wykonanej pracy będą niezwykle zadowalające. Jeśli planujesz ogrodzić działkę za pomocą paneli ogrodzeniowych, możesz zajrzeć na stronę https://profileocynkowane.com.pl/ gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne materiały do zbudowania własnego ogrodzenia panelowego.

Zdjęcie główne: unsplash.com/Алексей Малышев

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*