Planujesz remont łazienki w swoim mieszkaniu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wnętrza mają to do siebie, że po pewnym czasie potrafią nam się znudzić i potrzebujemy zmiany w naszym otoczeniu. Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w całym domu, czy mieszkaniu, a jednocześnie jest dosyć wymagająca pod kątem modernizacji, bowiem zawiera specyficzne wyposażenie. Przekonaj się jak mądrze podejść do remontu w łazience. 

Jak odświeżyć wygląd łazienki?

Jeśli zależy Ci tylko na delikatnej zmianie, czy lekkim odświeżeniu wnętrza, wystarczy zapewnić nowe dodatki lub wymienić pomniejsze elementy wystroju. Zacznij od wymiany mydelniczki i dozownika na mydło. Postaw na kolor, wielobarwność dodatków nada wnętrzu charakter np. kolorowy dywanik, na pewno przyciągnie wzrok. Pomyśl o nowych ręcznikach i organizerach na kosmetyki. Zakup świeczki lub dyfuzor zapachowy to też dobry pomysł, bo tego typu elementy nadają klimat i dzięki nim w całej łazience rozniesie się piękny zapach. Kolejną szybką, acz efektowną zmianą jest wymiana baterii umywalkowej i wannowej. Wybierz zaskakujący kształt lub kolor, aby w ciekawy sposób kontrastowała z innymi urządzeniami.

Gruntowny remont – najważniejszy jest plan 

Remont całej łazienki jest dużym przedsięwzięciem z finansowego i logistycznego punktu widzenia. No bo jak przez kilka dni radzić sobie bez dostępu do prysznica, czy toalety. Dlatego tak ważne jest, żeby taki remont sprawnie przeprowadzić. 

Zrób plan działania, który pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i nerwów oraz kosztorys, który pozwoli Ci zaplanować potrzebny budżet.Na wstępie warto również wybrać porównać oferty i wybrać hurtownię hydrauliczną, która zapewni Ci wszystkie potrzebne materiały i akcesoria armatury łazienkowej. Wszystkie potrzebne rzeczy dobrze jest zamówić w jednym miejscu. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu, a w razie jakichś problemów również łatwiej skontaktować się z jednym sklepem, a nie kilkoma. 

Pomyśl, czy sam chcesz podjąć się remontu, czy jednak potrzebujesz do tego ekipy. Dlatego zastanów się jakiej skali będzie to remont. Czy będzie potrzeba kłucia starych płytek? Jeśli tak – zamówienie ekipy remontowej raczej Cię nie ominie. Fachowcy, dzięki odpowiednim urządzeniom mocno przyśpiesza proces prac. Pamiętaj, że cały gruz i stary sprzęt nie możesz wyrzucić do zwykłego kontenera. 

Jeśli planujesz wymianę instalacji kanalizacyjnej na nową, znacząco wydłuży to czas trwania remontu. Chcesz wymienić armaturę i meble? Ważny jest pomysł na funkcjonalne rozplanowanie nowych urządzeń sanitarnych, może okazać się, że będziesz potrzebował  pomocy architekta wnętrz.  Sprawdzona i zaufana ekipa na pewno przyśpieszy proces remontu. Odpowiednio szybciej zamówiona armatura i akcesoria, które będą już czekały na zamontowanie to też dobry pomysł. 

Wybierając armaturę łazienkową oprócz estetyki, powinieneś wziąć pod uwagę materiały, z jakich jest ona wykonana. Ma to potem wpływ na bezproblemowe użytkowanie sprzętu. Na kabinie prysznicowej nie powinniśmy oszczędzać. Wszystkie koszty namnożą się nam na chemii, jaką byśmy musieli kupować do czyszczenia gorszej jakości kabiny. Kamień i osad z mydła potrafi być ciężki do wyczyszczenia, już po krótkim czasie użytkowania. Powłoka ochronna z tańszej kabiny może zejść, przez to jej wyczyszczenie będzie bardzo pracochłonne.

W remoncie łazienki nie ma miejsca na błędy. Po wykonanych pracach koniecznie trzeba sprawdzić łączenia wszystkich nowych instalacji i nowo zainstalowanego sprzętu. Wszelkie nieszczelności mogą doprowadzić do zalania łazienki, mieszkania albo nawet sąsiada z dołu. Wiązałoby się to z dodatkowymi opłatami, a cała praca poszłaby na marne. 

Fot.: Cameron Smith/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*