Pokój dojrzewa wraz z mieszkańcem! Sprawdź, jak szybko zmienić pokój dziecięcy w pokój nastolatka!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czasami ani się obejrzysz, a Twoje dziecko kończy naście lat i z uroczego malucha zaczyna zamieniać się w prawie dorosłego, buntującego się i poznającego świat i siebie coraz lepiej nastolatka. W tym wieku naturalne jest wyrabianie sobie własnego zdania o wszystkim, szukanie stylu i próby zmieniania siebie i otoczenia. Pozwól na to nastolatkowi – okaż mu wsparcie i pomóż zrealizować plany, także te aranżacyjne.

Kiedy dziecko wyrasta z różu i błękitu…

Wiele pokojów dla dzieci projektowanych jest w delikatnych kolorach – pudrowym różu, bieli, błękicie czy odcieniach brązu i beżu. Te barwy, chociaż bardzo ładne i z pewnością pasujące do uroczego malucha, mogą średnio przypaść do gustu dojrzewającemu chłopakowi czy dziewczynie. Z tego powodu pierwszą rzeczą, o którą poprosi Cię Twój nastolatek, może być właśnie przemalowanie pokoju. Twoje dziecko, mając kilkanaście lat, może mieć już swój ulubiony kolor, styl czy postacie, którymi się inspiruje. To wszystko może jeszcze się zmienić, ale warto pozwolić dziecku na poczucie się w jego pokoju komfortowo. Jeżeli tylko możesz sobie na to pozwolić – daj nastolatkowi szansę na przearanżowanie jego prywatnej przestrzeni. Pomogą Ci w tym fototapety dla chłopców, które mogą urozmaicić ściany pokoju u Twojego syna oraz fototapety dla dziewczyn, które doskonale sprawdzą się w sypialni córki. Nie musisz zgadzać się na wszystko – właściwie Twoim obowiązkiem jest mądre doradzanie i pomaganie dziecku w dokonaniu dobrych wyborów. Nie wszystkie fototapety dla nastolatków chciałbyś oglądać w swoim domu – to zrozumiałe. Popracuj z dzieckiem nad kompromisami, które zadowolą Was wszystkich.

Wymiana mebli – kwestia estetyki i zdrowia

Ważnym krokiem podczas rozwoju dziecka jest również wymiana mebli. Z czasem w pokoju nastolatka będą musiały znaleźć się regały na podręczniki i lektury szkolne, biurko do odrabiania lekcji, być może własny komputer, a przede wszystkim dopasowane do wzrostu krzesło i łóżko. Wymiana mebli bywa kwetią czysto estetyczną, kiedy chcesz odświeżyć aranżację wnętrz, wymienić zużyte urządzenia na nowe albo zmienić styl. W przypadku nasdtolatka sprawa jest jednak poważniejsza, bo chodzi o jego zdrowie. Dzieci rozwijają się bardzo szybko i należy nadążać za ich potrzebami – łóżko powinno być wystarczająco długie, by nastolaatek mógł spać z wyprostowanymi nogami, a krzesło dopasowane do wzrostu i biurka, żeby dziecko nie zawijało pod nie nóg, ale mogło oprzeć stopy na podłodze. Zadbaj, aby całe wyposażenie pokoju pociechy było dla niej optymalne zarówno pod względem stylu, jak i rozwoju i zdrowia. Pamiętaj, że najważniejsze decyzje powinniście podejmować razem i w zgodzie – wtedy nie tylko uszczęśliwisz swoje dziecko, ale również zacieśnisz swoją więź z nim.

Fot.: Cottonbro studio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*